0

Aspirinin Saça Faydaları

Aspirinin saca faydalariSaç bakımında pek çok yöntem denediğimiz doğru… Ancak şimdiye kadar eğer, bir ağrı kesici, kanserden koruyucu, alzheimer önleyici olarak bilinen Aspirin ile saç bakımını denemediyseniz, yazımızı sonuna kadar okuduktan sonra eminiz onu da yapacaksınız. Aspirinin saça faydaları saymakla bitmese de, biz size sadece dört etkiden söz edeceğiz… İşte Aspirinin saça etkisi hakkında bilmeniz gerekenler:Radyo Dinle

Aspirinin Saça Faydaları

• Aspirin, saçlarınıza renk koruyucu etki gösterir. Malum yaz mevsiminde olmamız dolayısı ile havuzun klorlu suyu, denizin tuzu, güneşin yakıcı ışığı saç rengimizin açılmasına neden olmakta, ve eğer saç rengimiz zaten açık ise, bu durum bizde önemli sorunlara sebep olabilmekte. Bu nedenle Aspirin ile saç bakımı yapmalısınız. Yapmanız gereken: ılık su içerisinde bir kaç Aspirin’i eritip, ardından saçlarınıza uygulamak, ve sonrasında ortalama 15 dakika bekleyip, saçlarınızı durulamaktan ibaret…

2016 Saç Rengi Modası

• Bir diğer Aspirinin saça etkisi de, saç kırıklarını azaltması; ve bunun yanında, saçlarınızın daha parlak olmasını sağlamasından söz etmeyi de unutmamalıyız. Tüm bu etkiler, Aspirin’in içeriğinde bulunan Salisilik Asit sayesinde olanaklı oluyor.

• Aspirin ile saç bakımı yaptığınızda, saçlarınızda eğer varsa kepek problemini de önlemiş olursunuz. Bunun için yapmanız gereken, haftada bir sefer, şampuanınıza ezilmiş bir kaç Aspirin karıştırıp, bununla saçlarınızı yıkamaktır. O günkü kullandığınız şampuan ile, diğer günlerde kullandığınız şampuanı ayırırsanız saçlarınızın yağ dengesini de bozmamış olursunuz. Çünkü Aspirin, kepeklenme sorununu, içeriğinde bulunan Salisilik Asit sayesinde ölü deriyi alarak gidermektedir. Bu durum yağ dengesi ile ilgili bazı problemlere zemin hazırlayabilir.

Saçı Klordan Korumak İçin Yapılması Gerekenler

• Vücudunuzda eğer Prostaglandin D2 değerleri yüksek ise, saç dökülmesi sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Aspirin kullanımını düzenli şekilde gerçekleştirdiğinizde ise, bu değerlerin dengelenmesi durumu söz konusu olacağından, Aspirinin saça etkisi olarak saç dökülmesini önlemesinden de söz etmek gerekir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.