0

Adetliyken Saç Boyanırmı?

Bazı kadınlar adetliyken saç boyatmak taraftarı değildirler. Bazılarımıza ise adetliyken saç boyası tutar mı sorusunun sorulması bile saçma gelir. Bir anlam veremesek de, adetliyken saç boyanırmı sorusunun yanıtını öğrenmek durumundayız. Çünkü hormonal değişimlere maruz kalan vücudun ısısı da adet döneminde artmaktadır. Bu durum, yapılan rengin tutmamasına neden olabilir.Radyo Dinle

Adetliyken Saç Boyası Tutar Mı?
Adetliyken Saç Boyanırmı?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, kadınlar için adet dönemi, hormonal değişim dönemidir. Dolayısı ile vücut ısısının da artıyor olmasına, bu dönemde şaşırmamak gerekir. Artan vücut ısısı, saç renginde kızıllanmalara neden olur. Yani adetliyken saç boyatmak, sizin, istediğiniz sonucu elde edememenize neden olabilir. Bundan dolayıdır ki, özellikle köklü renk değişimlerini adetliyken yapmamanız önerilir.

Ama şöyle bir ayrıntıyı da avantaj olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır. adet döneminde artan vücut ısısı, saç renginin açılmasına neden olmaktadır. Eğer saçınızı açık sarı, platin gibi renklere boyatacaksanız, adet dönemi bunun tam zamanı olacaktır. Koyu renkler, kahverengi gibi tonları ise adet döneminde yaptırmamalısınız.

Eğer saçlarınızda ya da saç diplerinde beyaz varsa, adetliyken saç boyatmak yine doğru değildir. Bunun sebebi, boyanın beyazları kapatmayacak olmasıdır. İşlemi bir kaç kere tekrarladığınızda ise kızıllanmış tonlarla karşılaşırsınız. Bu nedenle, saçlarınızda beyaz varsa, adetliyken saç boyatmak sizin için doğru değildir.

Saçlarınız temizken, saçınızı boyattığınızda, saç diplerinde kaşıntı ve yanma hissi ile karşılaşabilirsiniz. Kimileri için de durum bunun tam tersidir. Kirli saça boya yapıldığında saç dipleri kaşınır ve yanar. Kişi bir kaç denemenin sonrasında bunu kendisi ayırt edebilecektir. Ancak adetliyken saç boyatmak da aynı kaşıntı ve yanmayı gündeme getirecektir.

Fakat her şeye rağmen saçınızı boyattığınızı düşünelim. Ve boyanın tuttuğunu… Bu durumda da, erken akma ihtimali olduğunu aklınızın bir yerine yazmanız gerekmektedir. Kısacası, adetliyken saç boyatmak aslında çok da doğru değildir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.