0

2016 Saç Rengi Modası

2016 sac renkleriBiz kadınlar, her ne kadar kendimize yakışan saç rengini bulsak da, modayı da takip etmekten geri kalmıyoruz. Bu duruma kuaförlerimizin de zaman zaman kızdığı oluyor tabi… Ama yine de aklımızdan, “Bu yaz hangi saç renkleri moda?” sorusu geçmiyor değil. Eğer siz de bu sorunun yanıtlarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden 2016 saç rengi modasını gözden geçirelim; ve 2016 saç renklerinin kimlere yakışacağı hakkında bilgi edinelim…Radyo Dinle

Bu Yaz Hangi Saç Rengi Moda?

Çilek Sarısı: 2016 saç rengi modası dahilinde yer alan çilek sarısı, kızıla çalan sarı olarak tarif edilebilmekte; ve, pek çok saç renginde olduğu gibi, herkese yakıştığını da söyleyemeyiz elbette. Peki çilek sarısını kimler kullanabilir? Eğer hem çilek sarısını kullanmak, hem de sizde doğal bir etki yaratmasını istiyorsanız, açık tenli, renkli gözlü olmalısınız, ve açıkçası yüzünüzde biraz da çil olmalı…

Ombre: 2016 saç renkleri arasında yer alan ombre, aslında bir renk değil de, bir saç boyama tekniği. Ombre saçınızın olması demek, saçlarınızın diplerinin koyu, uçlarının ise açık tonlarda olması demek. Özellikle yaz aylarında çok tercih edildiğini belirtmek gerekiyor, çünkü saç rengimiz zaten güneş dolayısı ile açıldığı için, ombre oldukça doğal duruyor. Bununla birlikte, “Ombre bana yakışır mı?” şeklinde bir tereddüte düşmenize de gerek yok, çünkü saçlarınızın dipleri kendi saç renginiz olabileceği için, insana da en çok yakışan kendi saç rengi olduğundan dolayı, ombre kesinlikle size yakışacaktır. Ve ombrenin avantajlarından bir diğeri de şu: Dip boya derdiniz olmayacak… Ünlülerin son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği ombreyi, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balyaj: Ombre gibi bir diğer boyama tekniği de balyaj. Daha çok kestane tonlara uygulanan balyaj sayesinde, saçlarınız güneşte açılmış dahi olsa, görünümü ışıl ışıl olacaktır. Oldukça doğal bir görünüm elde edebileceğiniz balyajdan en iyi sonucu alabilmek adına, saç renginize yakın tonları denemelisiniz.

Festival saçları: Festival saçlarının bir diğer tanımı da, renkli saçlar… Saçlarınıza ombre yaparak, birden farklı renk deneyebileceğiniz gibi, sarı olan saçlarınızın uçlarını pembe, ya da maviye de boyayabilirsiniz. Kısacası, ne kadar yaratıcı iseniz; o kadar cesur olabilir; ve festival saçlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nude: Nude makyaj olur da nude saç olmaz mı? Bildiğiniz gibi nude, doğallığı; ve yakınlığı ifade ediyor. Makyajda, hiç makyaj yapmamış gibi bir görünümü nude ile elde edebiliyorsunuz; ama cildiniz makyajın güzelliği ile oldukça iyi görünüyor. Nude saç için de aynı durum geçerli. Bir kaç farklı rengin karışımından elde edilen nude saçlar aslında herkese yakışıyor; ve doğal saç rengine benzediği için de ten rengi ile uyum içerisinde olduğunu belirtmeden geçmemek gerekiyor.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.