1

Makyaj Lekesi Nasıl Çıkar?

ruj lekesi nasıl çıkarRuj lekesi, sadece eşinizi gömleğinin yakasına değil, sizin giysilerinize de bulaşabilir. Sadece ruj değil, pudra, fondöten lekesi ile de sık sık karşılaşabilirsiniz. E malum, hareketli insanlarız, ve çalışmak durumundaysak, kıyafet değiştirmeye de çok zamanımız olmayabilir. Peki ruj lekesi nasıl çıkar, fondöten lekesi nasıl çıkar, pudra lekesi nasıl çıkar…? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtları; ve daha fazlasını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…Radyo Dinle

Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetinize leke yapan rujun üzerine önce, biraz saç spreyi sıkın. Sonrasında da soğuk suyu bir kağıt havlu üzerine uygulayıp, ardından kıyafetinizdeki ruj – saç spreyi karışımını, soğuk suyun bulunduğu bu havlu ile silin. Ruj lekesi gidene kadar aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Pudra Lekesi Nasıl Çıkar?

Aslında sadece pudra değil, far, allık, fondöten, far… gibi tüm toz makyaj malzemelerini de kıyafetlerinizden çıkartmanız gerekebilir; ve bu noktada hata yapmamalısınız. Peki ne gibi bir hatadan söz ediyoruz? Örneğin, parmağınızla, kıyafetinizdeki toz makyaj malzemesini çıkartmaya çalışmayın. Bunun yerine, ilk olarak soğuk kısmı çalıştırarak fön makinesini kıyafetinize tutun. Sonrasında da bir çorabı giysinizin üzerinden hafifçe bastırmak sureti ile geçirin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Kapatıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Sadece kapatıcı değil, krem, ya da likit formdaki fondöten; hatta nemlendirici dahi kıyafetinize akabilir, daha kötüsü, dökülebilir. Peki lekeyi çıkartmak için ne yapmalısınız? Her şeyin öncesinde bir kaşık ile, kıyafetinize dökülen krem formdaki makyaj malzemesini kazıyın. Sonrasında da bir kalıp buz alıp, lekenin üzerine koyun. Buzun erimesini sağlayın. Bu sayede, krem, ya da likit formdaki makyaj malzemesi üste çıkacaktır. Ardından dilediğiniz gibi leke çıkartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maskara Lekesi Nasıl Çıkar?

Sadece rimel değil, eyeliner lekesini çıkartmak için de aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken işlem basit: yağsız formdaki makyaj temizleyiciyi, bir pamuk yardımı ile lekenin üzerine uygulayın. Sonra da işlem yaptığınız bölgeyi soğuk su ile durulayın.

Bronzlaştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetinize bronzlaştırıcı bulaştı ise yapmanız gereken, ilk olarak soğuk suyu lekenin üzerine uygulamak. Sonrasında bir temiz makyaj süngerinin üzerine az miktarda bulaşık deterjanı dökün; ve lekeyi bu şekilde, hafifçe ovalayarak çıkartmaya çalışın.

Tüm bunların hiç birini yapabilme şansınız yoksa, makyaj temizleme mendili ile kıyafetinizi, zaman kaybetmeden ovalayıp, makyaj lekesini çıkartmaya çalışın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.