0

Kadınlara Özel Püf Noktaları

Bazı konular vardır; nasıl tepki vereceğimizi, ne yapacağımızı şaşırırız. Bazı zamanlar, pratik olması adına nasıl davranacağımızı bilemeyiz. Bu yazımızda sizlere, kadınlara özel pratik bilgiler ve kadınlara özel püf noktalarından söz edeceğiz. Vereceğimiz bilgiler eminiz ki çok işinize yarayacak. Eğer sizin de kadınlara özel faydalı bilgilere ihtiyacınız varsa, zaman kaybetmeden, konu hakkında bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.Radyo Dinle

Kadınlara Özel Pratik Bilgiler

■ Bizler, genellikle çantamızda ruj paleti taşırız. Bunu yapmaktaki amacımız ise her an, ihtiyacımız olan renkteki ruja ulaşabilmektir. Ancak bazen, palet içerisinde bulunan ruj eriyip bozulabilir. Peki biz, bir renk bozuldu diye paletimizden mi olacağız? Hayır. Yapmamız gereken tek şey, mum yardımı ile ruju eritmek; sonrasında da buz dolabına koyarak donmasını beklemektir. Böylece ruj paletimizi, ilk günkü haline getirebilir ve istediğimiz zaman, istediğimiz şekilde kullanabiliriz.

■ Kirpik kıvırma aletini, kirpiklerimizi kıvırmak için kullanırız. Ancak, etkisinin ne kadar süre olacağını bilemeyiz; belki gün boyu dayanmayacak; ya da dayanıklılık süresi bizde memnuniyetsizliğe neden olabilir. İşte bu gibi bir durumda, kirpiklerimizin daha uzun süre, daha kıvrımlı olmasını sağlamak adına, kirpik kıvırma aletini kullanmadan önce, saç kurutma makinesi ile hafifçe ısıtın. Elbette çok sıcak olmamalı; bu durum gözlerinize ve kirpiklerinize zarar verebilir. Ancak yeterli ısıya ulaştığınızda, kirpikleriniz daha uzun süre, daha kıvrımlı olabilir.

■ Siyah noktalarınızdan vazelin yardımı ile sadece on dakika içerisinde kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken, siyah noktaların üzerine vazelin uygulamak ve sonrasında bölgeyi streç film ile kapatmaktır. Streç film üzerine ise havlu örtün. Ardından beş dakika bekleyip, bölgeyi açın. Sonra, siyah noktaların üzerine, kuru bir peçete ile baskı uygulayın. Elde ettiğiniz sonuca siz bile inanamayacaksınız.

■ Kadınlara özel püf noktalarından bir diğeri de, tırnak kesimi sırasında, kesilen tırnakların etrafa dağılması ile ilgili. Tırnaklarınızın etrafa dağılmasını önlemek için, tırnak makasının etrafını bant ile sarın. Sonra da tırnaklarınızı bantlı makas ile kesin. İşiniz bittiğinde, makasa sardığınız bantı çıkartarak, yapışan; ama yapışmasa etrafa dağılacak olan tırnakları alabilirsiniz.

■ Makyaj fırçalarınızı daha uzun süre, sağlıklı şekilde kullanabilmek adına, onları temizleyin ve sonrasında da dik bir şekilde asın.

■ Tırnaklarınızın dibinde bulunan etleri dudak nemlendiricisi ile yumuşatabilirsiniz. Elbette bunun için özel kremler, jeller bulunmaktadır; ama siz bunu elinizde bulunan dudak nemlendiricisi ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

■ Kadınlara özel faydalı bilgilerden bir diğeri de cildin daha yumuşak olmasına yöneliktir. Bunu başarabilmek adına yapmanız gereken tek şey, cildinizi temizledikten sonra, havlu ile kurulamak yerine, havluyu hayatınızdan çıkartıp, nemli cildinize nemlendirici uygulamaktan ibarettir.

■ Sevdiğiniz; ama bitmeye yüz tutmuş makyaj malzemenizi ya da cilt bakım ürününü kullanamıyorsanız, onu önce ısıtın. Sonrasında ürünün daha fazlası yüzeye çıkacaktır. Böylece, evden çıkmaya zamanınız olmasa da sevdiğiniz üründen sonuna kadar faydalanmış; hem de verdiğiniz paranın tam karşılığını almış olursunuz. Isıtma işlemini saç kurutma makinesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

■ Ruj alırken, onu denemek için dudaklarınıza uygulama şansınız yoksa, genellikle el bileklerinizde deneme gerçekleştirirsiniz. Bunu yapmak yerine parmak uçlarınızı kullanmalısınız. Dudaklarınızla aynı pigmente sahip olan el bilekleriniz değil, parmak uçlarınızdır.

■ Kullanmakta olduğunuz nemlendirici ya da bakım yağını cildinize daha etkin şekilde uygulayabilmek adına, onu boş bir roll-on şişesi içerisine doldurun. Sonrasında cildinize uygulamanız masaj yaparak gerçekleşeceğinden, etkiyi de daha derinden hissedebilirsiniz.

■ Kadınlara özel püf noktalarından bir diğeri de dudakları dolgunlaştırmaya yöneliktir. Yapmanız gereken bir çataldan yardım almak ve dudaklarınızı ortalama iki dakika o çatal ile dürtmekten ibarettir. Sonrasında istediğiniz herhangi bir dudak parlatıcısını dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

■ Makyaj yaparken abartıya kaçmak, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu nedenle, ne yanlış tonda ruj kullanımı gerçekleştirin; ne de gereğinden fazla kapatıcı ya da fondöten kullanın. Her şeyin olduğu gibi bu ürünlerin de doğal olanı makbuldür, unutmayın


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.