0

Duşakabindeki Kirler Nasıl Temizlenir?

duşakabindeki su lekeleriDuşakabin kullanmak iyidir; su onun içinde kalır; ve banyonun kirlenmesinin önüne geçilmiş olur. Ama duşakabin kullanmanın bir de dezavantajı vardır ki o da: duşakabindeki su lekeleri… Temizlenmesi zor olan duşakabindeki su lekelerine bir de sabunlar yapışınca, iş oldukça içinden çıkılmaz bir hal alır… Peki duşakabindeki kirler nasıl temizlenir? Yazımız içerisinde sizlere bunun için oldukça pratik bir yöntemden söz edeceğiz…Radyo Dinle

Duşakabindeki Su Lekelerini Temizlemek İçin Gerekli Malzemeler

*Çeyrek bardak sıvı bulaşık deterjanı
*Yarım bardak kabartma tozu
*Bir bardak tuz

Duşakabindeki Kirler Nasıl Temizlenir?

Malzemelerin tamamını bir kap içerisinde güzelce karıştırın. Duşakabinin içi, ve kapılarının kuru olduğundan emin olup, sonrasında da hazırlamış olduğunuz karışımı bir pamuklu beze alarak, duşakabindeki su lekelerini; ve kirleri çıkartabilmek adına gerekli bölgeleri ovmaya başlayın. Sonrasında beş dakika ara verin. Bu arada karışım duşakabin camlarında kalsın.

Sonra bir kere daha ovma işlemini gerçekleştirin. Ve ardından duşakabini ılık su ile durulayın. Ve kalan suları da kağıt havlu ile silerek duşakabinden alın.

Bu uygulama sizin için hem düşük maliyetli olacak, hem kir, ve lekelerin temzilenmesini sağlayacak, hem de bir kaç kullanım boyunca duşakabinde yeni kir, ve leke oluşumunun önüne geçecektir.

Ellerinize sağlık…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.