0

Bir Parfümün Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

bir parfumun orjinal oldugu nasil anlasilirBazı parfümlerin orjinalleri, fiyat olarak oldukça pahalıdır. Bu nedenle, çarşı, AVM gibi yerlerde, sahte parfüm satan mağazalar açık bulunmaktadır, ve çoğu kişi, satın aldığı parfümü mağazadan aldığı için de, orjinal parfüm aldığını düşünür… Zaten bir parfümün sahte olduğuna da çoğu zaman inanamazsınız; çünkü hem koku çok güzel; hem de kalıcıdır… Peki, bir parfümün orjinal olduğu nasıl anlaşılır? Bir parfümün orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır? Bir parfümün orjinal olup olmadığını nasıl anlarız? Sorularınızın yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Bir Parfümün Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?
Bir Parfümün Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Parfümün Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

• Orjinal parfümün etrafında bir şeffaf ambalaj varsa, söz konusu bu ambalaj çok ustaca geçirilerek kapatılmış olmalıdır. Ancak, eğer söz konusu ambalajda problemler varsa, parfümün sahte olduğunu düşünebilirsiniz.

• Orjinal parfümlerin kutuları, parfüm şişesinin zarar görmesini engelleyecek niteliktedir. Renkleri ise genellikle beyazdır. Ancak, sahte parfümlerde kutu rengi gri; ya da daha farklı bir renk olabilir, kutunun düzensizliği de söz konusu olabilir.

• Almış olduğunuz parfüm kutusunun üzerinde, muhtemelen markanın yazılı olduğu kısımda, rengi altın olan bir yuvarlak işaret bulunmaktadır. Bu işaret, size parfümün orjinalliği ile alakalı bilgi verecektir. Altın rengi okun sola, siyah okun sağa baktığı parfümler orjinaldir. Bunun tam tersi bir durum söz konusu ise; yani, siyah ok sola, altın rengi ok sağa bakıyorsa, pargüm sahte demektir.

• Orjinal parfümlerde, ünlü markaların çok fazla renklendirici kullanmadığını, bu nedenle parfümlerin genellikle soluk renkli göründüğünü belirtmemiz gerekir. Ama, sahte parfümlerin renkleri genellikle canlı; ve bol çeşitlidir.

Parfümün Kalıcı Olduğunu Nasıl Anlarız?

• Genellikle simetrik olan orjinal pargümlerin kapaklarının, tasarım bakımından farklı şekilde olabileceğini de belirtmek gerekir; ama bu tamamen markanın kendi insiyatifi ile alakalıdır.

• Orjinal parfüm şişelerinde; ve de parfümün kutusunda, parfüme ait seri numarası bulunmalıdır.

• Orjinal parfümün şişesi, kapağı, ve kutusunda, hiç bir pürüz olmamaktadır. Sahte parfümlere ise bu denli özen gösterilmeyebilir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.