0

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

yüz şekline göre allık sürme teknikleriMakyaj, biz kadınlar için önemli. Ancak şunu da unutmamamız gerekiyor ki, yanlış yapılan makyaj, hiç makyaj yapılmamasından daha kötü sonuçları beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle, yüz şekline göre allık nasıl sürülür sorusunun yanıtlarını sizlere aktaracağız. Yüz şekline göre allık kullanımı gerçekleştirmez, yüz şekline göre allık sürme tekniklerini bilmezseniz, yüz şeklinizin, olduğundan farklı görünmesi durumu söz konusu olabilir. İşte bu nedenle, bu detaya dikkat etmeli: “Allık nasıl sürülür ki zaten?” dememelisiniz.Radyo Dinle

Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

• Oval Yüz: Yüz şekline göre allık sürme tekniklerini doğru uygulamak adına, öncelikle yüz şeklinizi belirlediniz, ve oval yüz şekline sahip olduğunuzu gördünüz diyelim ki… O halde, elmacık kemiklerinize doğru allığınızı sürmeniz yeterli olacaktır.

• Yuvarlak Yüz: Yüz şekline göre allık kullanımında, yuvarlak yüz şekline sahipseniz, ilk olarak elmacık kemiklerinizin altını netleştirmeniz gerekecek, sonrasında ise, sürmüş olduğunuz allığı, yumuşatarak elmacık kemiklerine doğru dağıtmanız doğru olacaktır. Bu sayede, yüzünüz, olduğundan daha ince, elmacık kemikleriniz ise daha çıkık görünecektir.

• Uzun Yüz: Uzun yüzde, allık kullanımı gerçekleştirirken, yüzün, olduğundan daha uzun görünmemesine dikkat edilmesi gerekecek. Bu nedenle, Elmacık kemiklerinden başladığınız allığı, yatay olarak kulaklarınıza doğru uygulamanız gerekecektir.

• Köşeli Yüz: Köşeli yüz şekline sahip olan kişiler allık kullanımı gerçekleştirirken, allığı sürmeye elmacık kemiklerinden başlamalı; ve şakaklara doğru çıkmalıdırlar. Buradaki amacın, keskin köşeleri yumuşatmak olduğu bilinmelidir.

• Üçgen Yüz: Eğer yüzünüzün üst kısmı dar, alt kısmı geniş ise, ve bu şekilde bir üçgen yüze sahipseniz, yapmanız gereken, köşeli yüzde olduğu gibi, elmacık kemiklerinden şakaklara doğru allık uygulamaktır. Ancak bunun tam tersi bir durum söz konusu ise; yani, yüzünüzün üst kısmı geniş, alt kısmı dar ise, allığı, elmacık kemiklerinin üzerinde daireler çizerek uygulamalısınız. Böylece, yüzünüz olduğundan daha ince görünecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.