0

Yaz Makyajının Sırları

yazın makyaj nasıl yapılırYaz makyajı zordur. Hem uygulanması, hem de kalıcılığı zor olan yaz makyajının püf noktaları, ve yaz makyajının sırlarını yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Eğer siz de makyajdan vazgeçemeyenler arasında yer alıyor; ve yazın makyaj nasıl yapılır diyorsanız, zaman kaybetmeden yaz makyajı ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmaya başlayalım…Radyo Dinle

Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?

• Yaz makyajının püf noktaları arasında yer alan en önemli detaylardan bir tanesi, makyaj bazı kullanmaktır. Özellikle yüzünüzde en çok yağlanan bölgelere, fondöten, ya da BB krem, veya CC krem sürmeden önce uygulayacağınız makyaj bazı, cildinizdeki yağlanmanın olumsuz etkilerinin makyajınıza yansımasını önlemesi adına yararlı olacak, ve dolayısı ile makyajınız daha kalıcı olacaktır.

• Yaz makyajının sırlarından bir diğeri de, kaşlardaki boşlukların doldurulması için kaş kaleminin kullanılmasının gerekliliğidir. Bu işlemi kaş farı ile değil, kaş kalemi ile gerçekleştirmeniz, kaşlarınıza yapmış olduğunuz makyajın da daha uzun süre dayanmasını olanaklı hale getirecektir.

• Yaz makyajında pudradan da yardım almanız gerektiğini unutmamalısınız. Matlaştırıcı özellikte bir pudra kullanarak yüzünüzdeki makyajın parlamasını önlemiş olur, ve daha güzel bir görünüm elde edersiniz.

• Yaz makyajını yapmanızın sonrasında, özellikle cildinizdeki yağlanma problemi çok fazla ise, yağı emen mendillerden de yardım almanız gerekiyor demektir. Gün içerisinde bu mendilleri zaman zaman kullanmanız gerekebileceğini unutmamalısınız.

• Far, allık gibi, toz kullanımı sıklıkla gerçekleştirilen ürünlerin, yaz makyajında kalıcı olmasını istiyorsanız, kesinlikle likit, ya da krem olanlarını kullanmanız önerilmektedir. Bu şekilde daha kalıcı renk tonları elde edebilirsiniz.

• Yaz makyajının olmazsa olmazlarından bir tanesi de suya dayanıklı maskara kullanmanızın gerekliliğidir. Ancak bu şekilde, terleseniz de göz makyajınızın akmamasını sağlayabilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.