0

Takma Kirpiğin Zararları

takma kirpiğin zararlarıBiz kadınlar, zaman zaman kendimize zarar da vereceğimizi bilsek bazı şeyleri denemekten vazgeçmeyiz. Pek çok okuyucumuz bize, takma kirpiklerin zararı var mı, takma kirpik zararlı mı gibi soruların yanıtları arasında yer alan takma kirpiğin zararlarını soruyor. Biz de bu yazımızda sizlere bu sorular hakkında bilgilerden söz etmeye karar verdik…Radyo Dinle

Takma Kirpiklerin Zararı Var Mı?
Takma Kirpik Zararlı Mı?

• Takma kirpiğin zararlarından ilki göze; ve direkt olarak görmeye… Takma kirpiklerin göze yapıştırılması sırasında kullanılan yapıştırıcıların, göz yaşarması, kızarması, ve hatta gözde bulanık görmeye kadar giden sorunlara neden olabileceğini belirtmemiz gerekiyor. Bu nedenle, takma kirpik kullanmakta ısrarcı iseniz, mutlaka kaliteli yapıştırıcı kullanmalısınız. Eğer kendi yapıştırıcısını kullanacaksanız, kaliteli bir takma kirpik satın almayı unutmamalısınız.

• Takma kirpiğin zararları arasında kirpik dökülmesinden de söz etmek gerekir. Sırf kirpik dökülmesine neden olduğu için sürekli takma kirpik kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Ve bu durum sizi takma kirpiğe bağımlı hale getirir. Kirpik dökülmesi, sadece takma kirpiği çıkartırken değil, takarken de söz konusu olabilir.

• Kirpiklerin uzamasını önleyici etki gösterdiklerini de belirtmeden geçmemeliyiz. Takma kirpik kullanarak geçici çözümler elde eder, bunun haricinde kirpiklerinize bakım yaparak uzamasını sağlayabilirsiniz. Ama bir kere kullandığınız takma kirpik, sizin yaptığınız tüm bakımı çöpe atabilir.

• Kalitesiz, sentetik takma kirpik kullanımını uzun süre gerçekleştirmeniz halinde, bu ürünün kanserojen etkisine de maruz kalabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden dolayı, takma kirpiğin zararlarına maruz kalmamak adına, sık kullanım gerçekleştirmemeli, kaliteli ürün almalı, ve uygulama sırasında çok dikkatli olmalısınız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.