2

Stick Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

stick kapatıcıStick kapatıcıdan pek çok kişi ruj şeklinde kapatıcı olarak söz etmekte. Ancak, gerçek adı stick kapatıcı olan ruj şeklinde kapatıcılar, kullanım bakımından bazen kolay, bazen ise oldukça zor olabiliyorlar. Ancak belirtilmesi gereken detay, etkin sonuçlar verdikleri… Peki stick kapatıcı nedir, stick kapatıcı ne işe yarar, stick kapatıcı nasıl kullanılır? Tüm bu soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Stick Kapatıcı Nedir?

Pek çoğumuzun ruj şeklinde kapatıcı olarak tanımladığı stick kapatıcı, krem kapatıcı olarak da bilinmektedir. Gerçekten de ruj gibidir. Krem olarak da isimlendirilmesinin nedeni, yapısının kremsi olmasından, ve ciltte bu şekilde bir tabaka oluşturarak cilt ile tam uyum sağlamasından kaynaklanmaktadır.

Stick Kapatıcı Ne İşe Yarar?

En koyu lekelerin kapatılmasında dahi kullanımı etkin olan stick kapatıcı ile, cilt tonunuzdan daha koyu tonda olan göz altları başta olmak üzere pek çok bölgeyi kapatabilirsiniz.

Stick Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

Stick kapatıcıyı cildinize uygulamadan önce, cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak, zaten göz altına uygulayacağınız stick kapatıcının altına, yüzünüze kullandığınız nemlendiriciyi değil, göz çevresi için özel hazırlanmış nemlendiricileri kullanmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Bu sayede cilt bakımı da yapmış olursunuz, ve stick kapatıcının cildinizde daha kolay dağılımını da olanaklı hale getirmiş olursunuz.

Nemlendiricinin sonrasında, isterseniz göz altına nokta nokta, isterseniz de içten dışa doğru nazikçe bir çizgi şeklinde kapatıcınızı sürebilirsiniz. Ardından, eğer parmak uçlarınızla dağıtacaksanız nazikçe, yine içten dışa doğru, ya da kapatıcılar için özel olarak tasarlanmış sünger, ya da fırçaları kullanarak stick kapatıcının dağılmasını olanaklı hale getirebilirsiniz.Fırçaların, daha etkin sonuç vereceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Stick kapatıcı kullanımını sadece göz altı; ve göz kapağınıza uygulamanız gerektiğini, sonrasında da kalıcılığı arttırmak adına fondöten, ve pudra kullanmanız gerektiğini belirtelim. İşlemleri doğru yaparsanız, ve kullandığınız stick kapatıcı da kaliteli ise, gün boyu rahatlıkla ortalarda dolaşabilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

2 Comments

    • Hayır. Ama kullanımınıza da bağlı bu. Örneğin ben bir stick kapatıcıyı ortalama 1 senede bitirdim, ama benim amacım problem yok etmek değil, sadece renk eşitlemek; ve her gün kullanmıyorum. Ama kullanım olarak kolay olduğunu kesinlikle belirtmeliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.