0

Soluk Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Malum kış ayları kapıda. Henüz sadece geceleri üşüyor olsak da, gün içerisinde de üşümeye ve yağmura, kara, her seneki olduğu gibi bu sene de alışacağız. Havalarla makyajın ne alakası var derseniz; kadınız ya; güzelliğimiz de bizim için önemli, öyle değil mi? Ten rengi hepimiz için Allah vergisi. Her ne kadar estetik ile göğüslerimizi büyütebiliyor, burnumuzu yaptırabiliyorsak, ten rengimize müdahale edebilme şansımızın olmadığını da biliyoruz. Ten rengi çok açık ya da beyaz tenli olan kadınların ciltleri, soğuk kış günlerinde ya da yağmurlu havalarda soluk görünür. Bunu makyajla, pek çok sorunu kapatabildiğimiz gibi kapatabiliriz. İşte bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, soluk tenliler nasıl makyaj yapmalı sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Soluk tenlilere makyaj ve soluk tenliler için makyaj önerilerimizi mutlaka gözden geçirmelisiniz.Radyo Dinle

Soluk Tenliler Nasıl Makyaj Yapmalı?

■ İşe ilk olarak, alacağınız doğru tondaki kapatıcı ve fondöten ile başlamalısınız. Kapatıcı almanın sırrı, ten rengimizden bir ton daha koyu olanı almaktadır; en azından böyle biliriz. Ancak soluk tenlilere makyaj önerilerimiz arasında, kullanılan kapatıcı ya da fondöten renginin daha sarı tonlarında olması gerektiği yer almaktadır.

■ Sıra göz makyajınıza geldiğinde ise kullanacağınız far renkleri: Kahverengi, mor ve mavidir. Soluk tenliler için makyaj önerilerimiz arasında pastel tonlardan söz ettiğimizde ise göz renginizi daha kolay ortaya çıkartabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

■ Rimel seçiminde dikkatli olun. Herkesin gözdesi siyah ve uzun kirpikler. Ama siz eğer soluk tenli iseniz, sakın ola bu hataya düşmeyin: Siyah uzun kirpikler bakışlarınızı keskinleştirir; evet; ama bu doğru bir şey değildir. Kahverengi tonlarında sıradan maskaralarla yetinin.

■ Yanaklarınızı renklendirmek için kullanacağınız allık renginin seçimi de önemli elbette. Bronz tonlar, yanaklarınızın renklenip, daha canlı görünmesi için iyi bir seçim olacaktır.

■ Gözlerinizi, yapmış olduğunuz makyaj ile ortaya çıkartmak için, eyelineri daha yoğun kullanmalısınız. Bunun için eyeliner öncesinde göz kalemi kullanın. Sonrasında eyeliner çekmek, sizi daha etkili bakışlara sahip kılacaktır.

■ Son dokunuşu dudaklarınıza yapın. Kırmızı parlak rujlar kullanırsanız, hem dudaklarınız ortaya çıkacak; hem de tezat bir görünüm ile bakışlarınızı soluk teninizden uzak tutmuş olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.