0

Sivilceleri Saklama Yöntemleri

Özellikle kadınların başına bela olan sivilceler, ergenlik dönemindeki genç kızların da önemli sorunları arasında yer almaktadır. Bazen adet dönemi, bazen ise tüketilen yiyeceklerin ortaya çıkardığı sivilceler, çikolata, yağlı kuruyemiş gibi yiyecekler dolayısı ile de ortaya çıkabilir. Bazen çabuk da geçmezler ve dolayısı ile sivilce saklamaya ihtiyaç duyabiliriz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, sivilce saklama yöntemlerinden ve sivilceleri saklama bilgilerinden söz etmeye çalışacağız.Radyo Dinle

Sivilce Saklama Yöntemleri

■ Sivilce saklama işlemini gerçekleştirmek için işe ilk olarak, cildinizin yağ ve nemini almakla başlayın. Bunun için, cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile cildinizi temizleyin, ardından da temiz ve yumuşak bir havlu yardımı ile kurulayın.

■ Sonrasında, sivilcelerinizin parlamasını önlemek için pudra kullanın ve fırça yardımı ile yüzünüze pudrayı bir kat uygulayın.

■ Şimdi, bir küçük fırça yardımı ile sivilcelerinizin üzerine kapatıcı uygulayın. Ardından da tüm cildinize, uygulamış olduğunuz kapatıcının yayılmasını sağlayın. Uygulayacağınız kapatıcının, ince bir tabaka halinde sürülmesine de dikkat edin. Aksi halde cilt tonunuzu eşitlemeniz zorlaşacaktır.

■ Artık sivilceleri saklama işlemini gerçekleştirdiğinize göre, şimdi elinize bir peçete alın ve cildinize hafif hafif bastırmak sureti ile cildinizde bulunan fazla ürünleri alın. Peçeteyi cildinize sürme hatasını ise kesinlikle yapmayın. Aksi halde, uygulamış olduğunuz tüm işlemleri baştan yapmanız gerekecektir.

■ Şimdi bir fırça yardımı ile cildinize uygulamış olduğunuz kapatıcıyı sabitleyin. Bunu, fırça ile yüzünüze transparan pudra uygulaması gerçekleştirerek sağlayabilir ve yapmış olduğunuz uygulamanın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.