0

Sivilce İzlerini Kapatma Yöntemleri

Pek çok kadın, hayatının kabusu olan sivilce izlerinden ve güneş lekesi gibi problemlerden kurtulmak için, en kolay yöntem olan makyaj yöntemini tercih etmektedir. Aslında makyajla sadece sivilce izlerini kapatma yöntemlerini uygulamış olmaz, güzelliğimize de duruluk katmış oluruz. Peki makyajla sivilce izleri nasıl kaybedilir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere makyajla, sivilce izlerini nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız.Radyo Dinle

Sivilce İzleri Nasıl Kaybedilir?

■ Sivilce izlerini kapatma yollarını uygulamadan önce işe, cildinizi, cilt tipinize uygun bir jel kullanarak temizlemekle başlayın. Sonrasında da temizlemiş olduğunuz cildinizi, ister nemlendirici, isterseniz de makyaj bazı ile nemlendirin. Biraz sonra uygulayacağınız kapatıcı, nemlendirilmiş bir ciltte daha kolay dağılacaktır.

■ Fırça yardımı ile cildinize fondöten uygulayın ve bu işlemi yaparken cildinizin fırça nedeni ile tahriş olmaması için de yumuşak hareketler yapmaya çalışın.

■ Sonrasında, sivilce izlerini kapatmak için, sadece bu noktalara, parmak uçlarınızla kapatıcı uygulayın. Parmak uçlarınızla uygulayacağınız kapatıcı, cilt ısınız ile birlikte, cildinizde daha kolay yayılacaktır.

■ Son olarak, transparan pudra kullanarak, yapmış olduğunuz makyajı sabitleyin. Ancak uygulayacağınız transparan pudra için büyük fırça kullanmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.