0

Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

Hepimizin en pratik makyaj malzemesi olan ruj, zaman zaman başımıza, hiç beklemediğimiz işler açabilir. Örneğin, bardağımıza ruj bulaşabilir, dişlerimize ruj bulaşabilir… Ama rujun bulaşmaması için yapılabilecek şeyler de yok değildir ve tabi ruj bulaştığında, bunun da çözümü yok değildir. Peki ruj kullanmanın püf noktaları arasında neler yer alır? İşte hepimiz için altın değerindeki öneriler:Radyo Dinle

Ruj Kullanmanın Püf Noktaları

■ Özellikle likit ruj vemat rujlarda sık yaşanan problem: rujun dudakları kurutma etkisidir. Bu sorunu yaşamamak için yapmanız gereken, ruj sürmeden önce dudaklarınıza bolca balm sürmek, sonrasında bir kaç dakika bekleyip ardından ruj uygulamaktır. Bu sayede, balmı önceden emmiş olan dudaklarınız kurumayacaktır.

Evde Ruj Yapımı

■ Rujun bulaşmaması için de yapılabilecek bir şey var. Ruj sürdükten sonra, önce ağzınızı O şeklinde yuvarlayın. Ve ağzınız o şekildeyken, ağzınıza işaret parmağınızı sokun. Ardından ağzınızı kapatın. Ve işaret parmağınızı ağzınızdan çekin. Böylece, dudaklarınızdaki fazla olan ruj parmağınıza gelecek, dişlerinize bulaşmayacaktır.

■ Rujun bulaşmaması için yapılabilecek birt başka şey de, dudaklarınızı yalamaktır. Ruj, bardağınıza bulaşıyor, bardağınızda iz bırakıyorsa, bardağı ağzınıza dayamadan önce dudaklarınızı yalayın. Bu şekilde dudaklarınızla bardak arasında bir kalkan oluşturmuş olacaksınız.

■ Ruj kullanmanın püf noktalarından bir diğeri de, dudaklarınıza ruju uygulamanın hemen sonrasında, dudak kenarlarını bir kapatıcı ile silmektir. Bu sayede, rujun, dudak çizginizin dışına çıkmasını önlemiş olursunuz. Gün içerisinde yine de dudaklarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

■ Ruj rengi seçmekte zorlanıyorsanız, şu ipuçlarını değerlendirin:
– Dudaklarınız doğal kırmızı ise: sıcak pembe tonlar ve turuncuya çalan kırmızıları tercih edin.
– Soluk görünümlü dudaklarınız varsa: Mercan ve kiraz kırmızı renkleri seçin.
– Dudaklarınızda renk patlaması olmasını istiyorsanız: Dudak renginizden bir ton daha parlak renk ruju kullanın.
– Nude ruj istiyorsanız: Dudak renginizden bir ton daha koyu ruj tercih edin.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.