0

Pudra Ne İşe Yarar

pudra nasıl kullanılırBu yazımızda sizlere, makyajın vazgeçilmezleri arasında yer alan pudra hakkında bilgilerden söz ederek, pudra nedir, pudra ne işe yarar, pudra nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de pudra hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Pudra Nedir?

Makyajın tamamlayıcı malzemelerinden birisi olan pudra, sadece günümüzde değil, bundan çok önceki zamanlarda da kadınlar tarafından bir makyaj malzemesi olarak kullanılmakta idi. Kozmetiğin günümüzdeki kadar yaygın olmadığı o günlerde pudra olarak kullanılan maldeme pirinç unu idi. Ve kadınlar, pirinç unu ile, moda olması dolayısı ile, yüzlerini beyazlaştırmayı amaçlamakta idiler. Şimdilerde ise pudranın kullanım amacı o dönemlere göre daha farklı olmakla birlikte, yapımında kullanılan malzemeler de pirinç unundan farklıdır.

Pudra Ne İşe Yarar?

Bu sorunun yanıtı, pudranın kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Pudra ile:

• Cilde porselen görünüm verilebilir
• Cilde mat görünüm verilebilir
• Fondötenin kalıcılığını arttırır
• Profesyonel makyaj görünümü elde edilir

Pudra Nasıl Kullanılır?

Pudranızı yine kullanım amacına göre uygulamanız gerekecektir. Bu noktada fırça, ya da süngerden yardım almalısınız, ama, pudranın çeşidi de kullanım amacı ve uygulama şekline göre değişiklik gösterir.

• Pudranın kapatıcılık özelliğinden yararlanmak istiyorsanız, fondöten pudrayı sünger yardımı ile cildinize uygulamanız gerekmektedir.
• Makyajın kalıcılığını arttırıp, mat bir görünümde kalmasını istiyorsanız, finish pudrayı fırça yardımı ile cildinize uygulamanız gerekmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.