0

Pudra Nasıl Sürülür?

pudra nasıl sürülürBu yazımızda, makyajına pudrayı da dahil eden kadınlar için, pudra alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusunun yanıtları arasında yer alan, pudra alırken dikkat edilmesi gerekenlerden söz edeceğiz. Sonrasında da, pudra nasıl kullanılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, pudra kullanmanın püf noktaları, ve pudra sürmenin püf noktalarını anlatacağız. Eğer siz de, makyajın güzelliğinize güzellik kattığına inananlardansanız, gelin pudra hakkındaki tüm merakınızı giderelim…Radyo Dinle

Pudra Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Pudra alırken dikkat edilmesi gerekenlerden ilki, pudrayı kullanacak olan kişinin cilt tipidir. Aksi halde pudra, hem ciltte güzel durmayacak; hem de alerjik reaksiyonlara neden olacaktır. Bu anlamda alacağınız pudranın test ürününü ilk olarak bileğinizin iç tarafında deneyebilir, ardından bir müddet bekleyip sonrasında pudranızı alabilirsiniz.

Alacağınız pudranın rengi, kullandığınız fondötenin rengi ile aynı olmalıdır; ve bu renk cilt tonunuzla da mutlaka uyum içerisinde bulunmalıdır. Pudra alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de fondöten üzerine sürülecek olan pudranın toz pudra olmasının gerekliliğidir. Eğer fondöten kullanmayacaksanız sıkıştırılmış pudra bu görevi başarılı şekilde üstlenecektir.

Pudra Nasıl Kullanılır?

Pudra kullanmanın püf noktaları arasında ilk olarak, pudranın türüne göre ne ile sürüldüğünün belirtilmesi gerekir. Kullanılacak olan toz pudranın fırça yardımı ile sürülmesi uygundur. Ancak sıkıştırılmış pudra sürecekseniz bunu pudra ponponu; ya da sünger ile sürmelisiniz.

Pudra sürmenin püf noktaları arasında, sürülen pudranın T bölgesinden başlayarak dağıtılmasının gerekliliği yer almaktadır. Kullanacağınız pudra sıkıştırılmış ise, küçük vuruşlar ile yüzünüzün her yerine uygulamanız gerekmektedir. Ancak toz pudrayı fırça ile sürmeden önce, mutlaka fırçadaki fazlalığı atmalı, ardından yüzünüze hızlıca uygulamalısınız.

Eğer kuru bir cildiniz varsa, cildinizde pul pul dökülen bir görünümün oluşmasını istemiyorsanız, pudrayı cildinize az miktarda uygulamalısınız. Ancak yaz aylarında, pudra kullanmanın püf noktalarından bir diğeri de, cildin daha geç terlemesini sağlamak adına özellikle alın, çene, ve burun bölgesine daha fazla pudra sürmenin gerekliliğidir.

Eğer kuru cilt tipiniz varsa, pudra kullanmadan önce yüzünüze nemlendirici krem uygulamanız önerilmektedir. Sonrasında pudrayı cildinize rahatça sürebilir; ve topak topak görüntüyü bu sayede engelleyebilirsiniz.

Pudrayı tamamen cildinize uygulamanızın sonrasında bir allık fırçası alın; ve cildinizde kalan fazlalıkları bu fırça ile dağıtın. Böylece pürüzsüz bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Eğer göz altı bölgenizde problemler olduğunu düşünüyorsanız, pudranıza az miktarda fondöten karıştırmanızı önerebiliriz. Bu oldukça etkili bir yöntemdir.

Pudra sürmenin püf noktalarından bir diğeri de, kullanılan fırçanın kıllarının uzun, sık; ve kalın olmasının gerekliliğidir. Bu şekilde daha kolay uygulama gerçekleştirebilir, etkin sonuç alırsınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.