0

Mat Ruj Nasıl Sürülür?

mat ruj nasıl sürülür2015 yılı ortalarına kadar mat rujlar bu derece gündemde değildi. Ancak özellikle 2015 yazının sonrasında mat ruj kullanımı daha yaygın olarak gerçekleştirilmeye başlandı, hatta öyle ki, mat ruj sokakta da özel davetlerde de kullanılan bir kozmetik ürün halini aldı… Renk çılgınlığından söz etmiyoruz dahi… Ama mat ruj kullanırken, mat ruj sürme teknikleri hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalı, yanlış kullanımdan kaçınmalıyız. Peki mat ruj nasıl sürülür? İşte mat ruj sürmenin püf noktaları:Radyo Dinle

Mat Ruj Nasıl Sürülür?

• Mat ruj sürme tekniklerinden ilki, dudaklara yapılması gereken peeling’dir. Diş fırçası ile fırçalayarak ölü derilerden arındırabileceğiniz dudaklarınız yumuşar; ve böylece süreceğiniz mat rujun ipeksi bir görünüm elde etmesi olanaklı hale gelmiş olur.

• Peeling sonrasında ise dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir. Bunu balm kullanarak da yapabilirsiniz; ve bu sayede, dudaklarınızdaki çatlakların içleri dolacağı için, mat ruj görünümünde daha güzel bir etki elde edilebilecektir.

• Mat ruj sürmek için dudaklarınızı hazırlamanızın sonrasında, artık dudaklarınızı renklendirme işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için işe alt dudaklarınızdan başlayın: Ortadan kenarlara doğru ilk olarak dudak çerçevesini oluşturun, ve sonrasında içini de doldurun.

Mat ruj, ince kedi gözü makyajı ile, mat ten makyajı; ve pembe allık ile kombinlendiğinde oldukça etkileyici bir görünüm ortaya çıkar, ve girdiğiniz ortamın ilgi odağı olmayı, hem sağlıklı görünümünüzle; hem de mat makyajınızla sağlayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.