0

Makyajla Gözü Büyük Gösterme

Biz kadınlar, makyajı, ya kendimizi daha iyi hissetmek için yaparız; ya da kusurlarımızı bilir ve onları nasıl kapatacağımızın yolunu makyajda ararız. Ve aslında, makyajla gözü büyütme, makyajla gözü büyük gösterme gibi alternatiflerimiz de bulunmaktadır. Peki makyajla göz büyütme nasıl yapılır? Bunun için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte makyajla gözü büyük göstermenin yolları:Radyo Dinle

Makyajla Gözü Büyük Gösterme
Makyajla Gözü Büyütme
Makyajla Göz Büyütme

■ Her şeyin öncesinde, gözünüze sürdüğünüz farın tek renk değil, iki farklı renk tonunda olmasına dikkat edin.
■ Kirpiklerinizin tam ortasına farklı renkler uygulayın. Göz kapağınıza uygulayacağınız açık rengi bu şekilde vurgulayabileceğiniz gibi, makyajla göz büyütme ve masum bakışlara sahip olma olanağından da yararlanmış olursunuz.
■ Göz kaleminizi ya da eyelinerinizi mor veya mavi tonlarında tercih edin. Bu malzemelerin parlak olması, sizin gözlerinizin daha iri olmasını sağlayacaktır.
■ Göz kapağınızın üzerinde bulunan çizgiye de göz kalemi uygulayın. Böylece göz kapağınızın doğal şeklini vurgulamış olursunuz.
■ Göz kapağının üzerinde bulunduğunu belirtmiş olduğunuz çizgide, göz renginizle aynı olan bir açık, bir de koyu ton far uygulayın. Bu da makyajla gözü büyütme yollarından birisidir.
■ Gözünüzün iç tarafına, bej ya da kahve tonlarında olması önerilen sedefli eyeliner uygulayın. Bu sayede hem daha doğal görünen hem de büyük gözlere sahip olabilirsiniz.
■ Göz kapağınızın altına ve üstüne kahverengi tonlarda far uygulayın. Gözün dış tarafını ise sedefli ve açık tonlarla vurgulayın. Kaşlarınızın altına ise beyaz far uygulayın. Bu sayede bakışlarınız canlı, gözleriniz büyük görünür.
■ Göz kapağınızın ten rengi bir far ile boyanıp, sonrasında üst ve alt kirpik diplerine göz kalemi uygulanması, ve sonrasında da bu çizgilerin birleştirilip, gözün iç kısmına da beyaz far uygulanması ile, hem dumanlı göz makyajı yapmış olur, hem de bakışlarınızın kasvetli olmasının önüne geçerek, makyajla gözü büyük göstermenin yollarından birini uygulamış olursunuz.
■ Gözlerinizin iç tarafına beyaz göz kalemi uygulayıp, göz kapağınıza ise tüm olarak, seçtiğiniz farı uygulayın. üst kirpik diplerine gri ya da kahverengi tonlarda bir çizgi çekin. Sedefli bir tonu ise alt kirpik diplerine uygulayarak, ışıldayan gözlere sahip olabileceğinizi unutmayın.
■ Göz farınız ışıltılı olursa, göz şeklinizi daha iyi ortaya çıkartabileceğinizi unutmayın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.