0

Makyajda Pudra Kullanımı

makyajda pudra nasıl kullanılırBu yazımızda sizlere makyajda pudra kullanımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, makyajda pudra nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye çalışacağız. Cildimizin daha canlı görünmesi için makyaj yapıyoruz. Pürüzsüzlük; ve kusurların kapatıcılığının artması için de makyajda pudra kullanımı gerçekleştiriyoruz. Pudrayı, bazen fondöten, ya da BB krem üzerine, bazen de tek başına kullanıyoruz. Peki nedir bu işin aslı astarı? Makyajda pudra kullanımı sırasında neleri bilmeliyiz?Radyo Dinle

Her şeyin öncesinde cilt tipimiz hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Yağlı cilde sahip isek matlaştırıcı pudra, kuru cilde sahip isek de ışıltı veren pudra kullanımı gerçekleştirmeliyiz. Pudrayı fondöten, ya da BB krem olmadan direkt olarak uygulayacaksak, cildimize önce nemlendirici sürmeli, sonrasında da pudra çeşitleri arasında yer alan toz pudradan yardım almalıyız. Makyajda pudra kullanımının, makyajı sabitleme etkisi bulunduğu ise unutulmamalıdır. Bunun dışında, fondöten gibi cilt tonuna çok da fazla etki etmez.

Makyajda Pudra Nasıl Kullanılır?

Fondöten üzerine uygulanan pudra, makyajın daha uzun süre ciltte kalmasını olanaklı hale getirir. Ve kullanımı sırasında sünger, ya da fırçadan yardım alınabilir. Ancak fondöten üzerine sürülecek olan pudranın renginin fondöten ile aynı ton olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Genellikle pudra renginin açık, orta, ve koyu olarak üçe ayrıldığını, fondötenin de dahil olmak üzere, bu kurala uyularak, ten rengine göre seçilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Pudra kullanımı ilk olarak T bölgesinden başlanarak gerçekleştirilir. Kullanılacak olan toz pudra ise, ilk olarak fırçanın üzerinde bulunan fazla pudra çırpılır, sonrasında da T bölgesinden başlayarak yanaklara, ve çeneye hızlı hareketlerle, pudranın birikmesi önlenecek şekilde uygulanır. Sıkıştırılmış pudrada ise birikme sorunu yoktur.

Yaz aylarında kullanacağınız pudra, sizin cildinizin daha az terli görünmesine neden olur, fondöten üzerine uygulanan pudra ise hem fondötenin yağlı görünümünü alır, hem de cilt kusurlarını kapatmada fondötenin etkisini arttırır. Fondötende olduğu gibi pudranın da yüz, ve boyun bölgesine sürülmesi gerektiği unutulmamalıdır. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise, alınacak olan pudranın renk seçiminin, el bileğinin iç kısmına göre yapılmasının gerekliliğidir. Bu bölgenin rengi genellikle boyuna en yakın renk olarak bilinmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.