0

Makyaj Yapmanın İncelikleri

Makyaj yapmak her kadının vazgeçilmezi. Ancak makyaj yapmanın sırları ve makyaj yapmanın inceliklerini bildiğimizde, bu işi kendimiz için daha kolay, karşı taraf için ise daha etkileyici hale getirebiliriz. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, bazı önerilerde bulunmak istedik. Makyaj yapmak için hangi bilgilere sahip olmalı, neleri göz önünde bulundurmalısınız, işte o detaylar:Radyo Dinle

Makyaj Yapmanın İncelikleri
Makyaj Yapmanın Sırları

■ Eyeliner kullanmayı hepimiz severiz ve zaten göz makyajını güzelleştirdiği de herkes tarafından bilinir. Ancak yanlış eyeliner kullanımı, gözlerinizin aşağı doğru kıvrılmış gibi görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, eyelinerinizi, alt kirpik ve kaşın kesiştiği çizgide şekillendirmelisiniz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Eyeliner sürmeye en içten değil, kirpik çizginizin ortasından başlayın ve uygulamayı dışa doğru gerçekleştirin. İç tarafa ise asla eyeliner kullanımı gerçekleştirmeyin. Bu şekilde gerçekleştireceğiniz doğru eyeliner kullanımının sonrasında ise, gözün dış köşesinin alt kısmına, açık ton bir far uygulaması gerçekleştirin. Bu şekilde de koyu gölgelerinizden kurtulmuş olursunuz.

Allık Rengi Nasıl Seçilir?

■ İyi bir makyaj yapmak demek, doğru fondöten kullanımı hakkında da bilgi sahibi olmak anlamına gelmektedir. Bunun için ilk olarak bir makyaj bazı kullanmalı ve yüzünüzde bulunan yağlı, dolayısı ile parlak görünen kısımları matlaştırmalısınız. Sonrasında, makyaj süngerine alacağınız az miktardaki fondöteni, T bölgesine odaklanmak şartı ile yüzünüze uygulayın. Kızarıklık ya da kusurlu bölgelere, fırça yardımı ile kapatıcı uygulayın. Ardından da makyaj sabitleyici pudra kullanırsanız, tüm gün dayanacak bir makyaj kullanımı gerçekleştirmiş olursunuz.

■ Makyaj yapmanın inceliklerinden bir diğeri de göz altı morluklarını doğru şekilde kapatabilmektir. Bunun için ilk olarak parmağınız yardımı ile bölgeye, nazikçe makyaj bazı uygulamalısınız. Sonrasında da, fondöteninizden bir ton açık bir kapatıcı uygulayıp bölgeyi aydınlatmalısınız. Ardından parmağınızla, yine nazikçe kapatıcı uygulayın ve bunu gözünüzün dışına doğru da yayın. Elmacık kemiklerinize de aydınlatıcı pudra uyguladığınızda, bu görevi de başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Gözü Büyük Göstermenin Yolları

■ Peki dudaklarınızı dolgunlaştırmak için nasıl bir yöntem izlemelisiniz? Dudak çizginizin hafifçe dışına da çıkarak, dudak renginize yakın tonda bir dudak kalemi ile, dudağınıza bir çerçeve çizin. Sonrasında, dudaklarınızı aynı kalem ile boyayın. Ve ardından da fırça yardımı ile kalemi dağıtın. Bir ton koyu renkteki dudak kalemi ile, dudaklarınızın dış kısmını boyayın. Üst ve alt dudak çizginizi de aydınlatıcı ile belirginleştirerek, dudak dolgunlaştırma işlemini tamamlamış olursunuz.

■ Makyaj yapmanın sırlarından bir diğeri de, gözleri, olduğundan büyük göstermektir. Bunu nasıl yapabileceğinize gelecek olursak: İlk olarak açık ton bir far ile kaşınızın alt kısmı, gözlerinizin iç köşeleri ve göz kapağının üzerine uygulama gerçekleştirin. Göz kapağına, sonrasında, koyu tonlarda ve sıcak bir far uygulayın. Alt kirpik çizgisinin altına ise orta tonlarda bir far uygulayın. Alt göz kapağının iç çizgisine ise açık bej tonunda bir göz kalemi uygulayın. Artık gözleriniz daha büyük…

Etkili Bakışlar İçin Makyaj Önerileri

■ Makyaj yaparken kirpiklerinizi uzatmak için yapmanız gereken, alt ve üst göz kapağı çizgisinin, özellikle de dış köşelerine odaklanarak koyu bir eyeliner uygulamak. Sonrasında, sıra rimel kullanmaya geldiğinde, ilk katta, rimel fırçasını sağa – sola ittirin ve bu işlemi kirpik diplerinden uçlarına doğru yaparak tüm kirpiklerinizi boyayın. İkinci katı da aynı şekilde, ilk kat rimelin kurumasının sonrasında uygulayın. Bu katın da kurumasını bekledikten sonra son katı, sadece kirpik uçlarına rimel sürerek uygulayın. Son yapmanız gereken ise, kaş fırçası ile kirpikleri taramak… Bu şekilde rimelin kirpiklerde birikmesini önlemiş olursunuz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.