0

Makyaj Temizlemenin Doğal Yolları

makyaj temizlemek için doğal yöntemlerMakyaj temizleme işlemi önemlidir. Eğer cildinizde makyaj ile uyursanız, bu durum gözeneklerin tıkanmasına; ve dolayısı ile sivilce; ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Temizlenmeyen göz makyajı kirpiklerin dökülmesine, makyaj malzemesinin de akarak göz kanallarını tıkamasına neden olabilir. Bu nedenle makyaj temizleyiciler bizim için önemlidir. Makyajı yapmak kadar temizlemek de gerekmektedir. Peki makyaj temizlemek için doğal yöntemler nelerdir? Yazımız içerisinde makyaj temizlemenin doğal yollarından söz etmeye çalışacağız…Radyo Dinle

Makyaj Temizlemek İçin Doğal Yöntemler

• Yoğurt, makyaj temizlemek için doğal yöntemler arasında yer alan ilk alternatiftir. Yapmanız gereken, bir kaç kaşık yoğurdu kasenin içerisine almak, ve karıştırarak krema kıvamına getirip, sonrasında da yüzünüze sürmektir. Ardından yüzünüzdeki yoğurdu pamuk yardımı ile almalı; sonrasında da yüzünüzü yıkamalısınız. Bu sayede hem makyaj temizleme etkisinden yararlanmış olur, hem de cildinizi sıkılaştırmış olursunuz. Yoğurdun içeriğinde bulunan mayalar bunun için etkendir.

• Bitkisel yağlar arasında yer alan Hindistancevizi yağı, badem yağı, ve zeytinyağı da makyaj temizlemede size yardımcı olmakta, aynı zamanda da cildinizi besleyerek nemlendirmektedir. Yapmanız gereken, bu yağlardan herhangi birini cildinize sürmek, sonrasında temiz bir pamuk alarak ikiye bölüp, yüzünüzdeki bitkisel yağı farklı parçalarla pamuk yardımı alarak silmektir. Sonrasında cildinizi yıkayabilirsiniz.

• Vazelin de size yardımcı olabilecek bir diğer isimdir. Yapmanız gereken, yapısı sert olan vazelini, cildinize bastırmadan, dairesel hareketlerle uygulamak, sonrasında da temiz pamuk parçaları ile bir kaç kere yüzünüzü silerek temizlemektir. Bu işlemi yapmanızın sonrasında cildinizdeki vazelini ılık su ile de temizlemelisiniz. Çünkü vazelinin, hava almayı önleme etkisi vardır, gözeneklerinizi tıkar; ve sivilce, siyah nokta oluşumuna neden olabilir.

• Bir bardak sütün içerisine bir tane salatalığı rendeleyin, sonrasında da bu karışımı kaynatın. Ardından süzüp, elde ettiğiniz salatalıklı süt ile cildinizi silin. Bu sayede cildinize etkili bir bakım da yapmış olursunuz…

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, gözlerinizle temas etmemesine özen göstermeniz gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.