0

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Dayanır?

makyaj malzemeleri ne kadar dayanirMakyaj malzemelerini hepimiz kullanıyoruz. Ama aynı anda bir kaç tane aynı ürünün farklı renk; ya da özellikte olanından alıyoruz ki, dolayısı ile almış olduğumuz makyaj malzemeleri çabuk bitmiyor… Peki makyaj malzemeleri ne kadar dayanır; ya da makyaj malzemeleri ne kadar süre kullanılmalı? Bu soruların yanıtlarını bliyor muyuz? Eğer makyaj malzemelerini, zamanından daha uzun süre kullanırsak, bu durum sağlığımız adına pek çok olumsuz etkiye neden olabilir. Bu nedenle, hangi makyaj malzemesini ne kadar kullanılması gerektiğini yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere aktaracağız…Radyo Dinle

Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı?
Makyaj Malzemeleri Ne Kadar Dayanır?

Makyaj malzemeleri arasında yer alan maskara, cilt bakım ürünleri arasında yer alan yüz maskeleri, ve peeling kremleri ile, kesenin dayanma süresi 2 – 3 ay arasıdır.

12 aya kadar dayanabilen makyaj malzemeleri: Kapatıcı, fondöten, likit eyeliner… olarak belirtilirken, 12 aya kadar dayanan cilt bakım ürünleri ise, cilt temizleyici, serum, göz çevresi kremi olarak belirtilmektedir.

Makyaj Malzemeleri Nasıl Saklanır?

1.5 yıl dayanma ömrü olan makyaj malzemeleri: Krem far, dudak parlatıcısı olarak belirtilirken, cilt bakım ürünleri ise, kaş jeli, duş jeli, sabun, yüz kremi, ve güneş kremidir.

Dayanma süresi 2 yıla kadar olan makyaj malzemeleri: Pudra, allık, far, oje, ruj, dudak; ve göz kalemidir. Cilt bakım ürünleri ise, vücut peelingi; ve vücut losyonu olarak belirtilmektedir.

3 yıla kadar kullanılabilen saç kremi, şampuan, saç spreyi, ve parfümden de söz etmeyi unutmamalıyız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.