0

Makyaj Malzemeleri Nasıl Sürülür?

makyaj malzemeleri nasıl kullanılırBu yazımızda sizlere, makyaj malzemelerini doğru şekilde kullanabilmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden söz edeceğiz. Bu arada, makyaj malzemeleri nasıl kullanılır, ve makyaj malzemeleri nasıl sürülür sorularının yanıtlarını da almış olacaksınız. O halde gelin, şimdiye kadar makyaj malzemeleri kullanımı sırasında neleri yanlış yapmışsınız, birlikte gözden geçirelim, ve yapılması gereken doğruları öğrenelim…Radyo Dinle

Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır?
Makyaj Malzemeleri Nasıl Sürülür?

Göz Farı Nasıl Sürülür? Göz farı sürerken ilk olarak çenenizi yukarı doğru kaldırın. Gözlerinizle burnunuzun ucuna bakın. Kaşlarınızı da bu arada hafifçe kaldırın. Sonra far fırçasını içten dışa doğru gözlerinize uygulayın. Böylece göz farı göz kapağınıza eşit bir şekilde, ve kolayca sürülecektir.

Ruj Nasıl Sürülür? Ruj sürerken gülün… Ama bu gülüş, dişlerinizi gösteren, kocaman bir gülüş olsun. Sonra rujunuzu, sadece üst, ve alt dudağınıza değil, köşelere de sürün. Köşelere ruj sürmez iseniz dudaklarınızın ortadan kesik olduğu izlenimi oluşacaktır, ve bunu istemezsiniz. Ağzınızı iyice açarak güleceğiniz için ise, ruj hem sürülmesi sırasında taşmayacak, hem de tüm dudağa eşit şekilde dağılacaktır.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz kalemini kullanırken, ucunun iyice açılmış olduğundan emin olmalısınız. Sonra, başınızı geriye doğru yaslayıp, bir elinizle kaşlarınızdan tutup göz kapağınızı yukarı doğru çekin; ve göz kalemini dik tutarak kirpiklerinizin dip kısmından uygulamaya başlayın. Gözlerinizi kırptığınız için göz kalemi sürmekte zorlandığınızı söylüyorsanız yapmanız gereken, Uygulama sırasında “aaaah” diye ses çıkartmaktır. Bu sayede yüz kaslarınız rahatlayacak, gözlerinizi daha az kırpar hale geleceksiniz. Ve tüm bunları doğru şekilde yaptığınızda, hem kirpikleriniz daha dolgun olacak, hem de gözleriniz büyük görünecektir.

Allık Nasıl Sürülür? Makyaj malzemeleri arasında yer alan allık kullanımı sırasında öyle bir gülün ki, rujdaki gibi gerçek, ve kocaman olmasın.. Sahte; ama büyük bir gülüş olsun…. Yani, dudaklarınızı birbirine birleştirerek biraz sıkın; ve dudaklarınızın köşelerini bu arada yukarı doğru kaldırın. Ardından, elmacık kemiklerinizin çıkıntı oluşturduğu yere allığınızı sürün. Ardından da fırça kullanarak şakaklarınıza; ve saçlarınıza doğru yayın… Böylece kırmızılaşacak olan yüzünüze sağlıklı bir görünüm gelecektir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.