0

Makyaj Malzemeleri Nasıl Saklanır?

ruj nasıl saklanmalıBiz kadınlar, evden dışarı çıkarken eğer makyaj yapmazsak kendimizi eksik hisseder; hatta doğru makyaj yapmazsak da kendimizde eksiklik hissederiz. Ancak tam son anda, evden çıkacakken, kullanacağımız rujumuzun bozulduğunu, rimelimizin kuruduğunu görürsek, bu durum bizim kabusumuz olur. Tüm bu problemler ise, makyaj malzemelerinin yanlış saklanmasından ileri gelmektedir. Peki o halde makyaj malzemeleri nasıl saklanır? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde ruj nasıl saklanmalı, rimel nasıl saklanmalı, göz kalemi nasıl saklanmalı gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz… O halde, makyaj malzemeleri nasıl saklanır sorusunun yanıtlarını almaya başlayalım…Radyo Dinle

Ruj Nasıl Saklanmalı?

Rujun saklanacağı ortam sıcaklığının çok az, ya da fazla olması demek, dudaklar için en önemli detay olan rujun bozulması anlamına gelmektedir. Bu nedenle, rujun saklanması gereken yer, normal ortam ısısı olan bir yer olmalıdır ki bu da ortalama 25 – 35 derece arası olarak belirtilebilmektedir.

Rimel Nasıl Saklanmalı?

Ruj gibi rimelin de normal ortam sıcaklığında saklanması gerekmektedir. Ancak bozulmaması ile birlikte kurumasını da istemiyorsanız, içerisine bir kaç damla Hint Yağı da ilave edebilirsiniz. Bu işlem, hem rimelinizin kurumasını önleuecek, hem de kirpiklerinizi renklendirirken onlara bakım yapacak sağlıklı bir uygulamadır. Ancak, Hint yağının kokusunun çok iç açıcı olmadığını da belirtelim. Bu nedenle bir kaç damladan fazlasından kaçının.

Göz Kalemi Nasıl Saklanmalı?

Diğer makyaj malzemeleri gibi göz kalemini de normal ortam sıcaklığında saklamalısınız, ancak, kullanacağınız sırada ucunu açmak istedğinizde, açacak ile problem yaşamak istemiyorsanız, önce göz kaleminizi derin dondurucuya atarak beş dakika beklemesini sağlayın, sonrasında ise istediğiniz gibi, olabildiğince ince şekilde açın. Ve bir müddet, yine ortam sıcaklığında bekletin ki göz kaleminiz yumuşasın, ve göze rahat uygulanabilecek bir hal alsın. Ve ardından gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.