0

Kompakt Pudra Nasıl Kullanılır?

kompakt pudra nasıl kullanılırBu yazımızda sizlere kompakt pudra hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Kompakt pudra nedir, kompakt pudra nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabileceksiniz. Sizin makyajınızın da vazgeçilmezleri arasında pudra yer alıyorsa, pudra çeşitleri arasında yer alan kompakt pudra ile ilgili bilgilere mutlaka sahip olmalısınız demektir…Radyo Dinle

Kompakt Pudra Nedir?

İki farklı pudra çeşidi vardır. Bunlardan bir tanesi toz pudra iken, diğeri de kompakt pudradır. Kompakt pudra preslenmiş, yani sıkıştırılmış pudra olarak tanımlanabilmektedir. İçeriği yoğundur; bunun için farklı yağlardan destek alınabilmektedir. Kullanımı kolay olmasına karşın, kalıcılığının toz pudradan daha az olduğunu belirtmemiz gerekir.

Kompakt Pudra Nasıl Kullanılır?

Kompakt pudra kullanımı için pudra fırçası kullanmanız önerilmektedir. Yapmanız gereken fırçayı kompakt pudra içerisine batırmak, sonrasında da çıkartıp, ilk olarak fırçanın üzerindeki fazlalıkları, fırçayı sallayarak atmaktır. Ardından, çok hızlı hareketlerle, fondöten uygulamış olduğunuz yüzünüzde, sağa sola, yukarı aşağı dağıtma işlemini gerçekleştirmektir.

Eğer kompakt pudra kullanımında hızlı olmazsanız, yoğun içerikli, ve yağlarla beslenmiş olan kompakt pudranın, yüzünüzde bir yerde kalmasına neden olabilirsiniz, ve bu durum kırışıklıklarınızın belirgin görünmesine sebep olabilir.

Eğer yüzünüzde tüy varsa da kompakt pudra kullanımını gerçekleştirmemelisiniz. Kırışıklıklarda olduğu gibi tüylerin görünümünde de belirginleşmeye neden olan bir ortam yaratmış olursunuz.

Kompakt pudra kullanımını gerçekleştirmenizin sonrasında, fazlalıkları peçete yardımı ile hafifçe almalısınız. Ancak bunun yanında, saç dipleri, kaş, ve kirpiklerinizi de özellikle kontrol etmeli, ve varsa buralarda birikmiş olan pudrayı da almalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.