0

Kış Makyajı Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

kış makyajı nasıl yapılırMevsimin kış olması, cildimizin kuruması, dudaklarımızın çatlaması, ve tüm bunlara bağlı olarak da bizim yorgun görünmemize neden oluyor. İşte bu nedenle kış makyajı, diğer zamanlara göre daha fazla ilgi, ve bilgi gerektiriyor. Kış makyajı nasıl yapılır? Yazımız içerisinde size bu sorunun yanıtlarından söz ederek, kış makyajı yapımı sırasında dikkat etmeniz gerekenleri anlatmaya çalışacağız…Radyo Dinle

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

• Kış makyajı yapımında, ten rengine dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında güneşin etkisi ile ister istemez bronzlaşan cildiniz, kış aylarında ton olarak açılmaya başlar. Bu nedenle, soğuk havanın etkisi ile de kurumuş olan cildinizin solgun görünmesi kaçınılmazdır. Bu noktada, kullanacağınız fondötenin rengine dikkat etmenizi öneriyoruz. Her zamanki kullandığınızdan bir ton daha açık bir fondöten, ve onunla aynı renk pudra kullanmayı tercih etmelisiniz. Ayrıca; kış makyajında kullandığınız fondötenin, nemlendirici içeriğe sahip olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu anlamda, BB krem; ve CC krem de işinize yarayacaktır.

• Kış ayları, cildinizde renk farklılıklarına neden olan şişlikleri de beraberinde getirir. Bu farklılıklar, özellikle göz çevresinde görülür… Hele ki orta yaş dolaylarında iseniz, fondöten kullanmanızın sonrasında göz çevresine, fondöten renginden bir ton daha açık kapatıcı uygulamanız önerilir. Bu sayede, ilerleyen yaş dolayısı ile incelen derinin de görünürlüğünü azaltmış olursunuz.

• Cildinizde, soğuğa bağlı kızarıklıkların giderilmesi adına, cilt tonunuzdan en çok iki ton koyu, kahverengi tonlarda bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin solgun görünümünü ortadan kaldırmış olursunuz. Bronzlaştırıcıyı büyük bir allık fırçası ile, çene, alın, burun, ve yanaklara, hafif dokunuşlar şeklinde uygulayın. Elmacık kemiklerinize ise hafifçe pembe allık uygularsanız, daha canlı cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

• Kış makyajı yapımında sıra gözlere geldiğinde, far olarak pudralı astar farları tercih etmelisiniz. Bu şekilde, göz kapağındaki fazla yağın emilmesini sağlayabilirsiniz. Rimel olarak ise suya dayanıklı olanları tercih etmelisiniz. Çünkü soğuk, ve kuru hava, gözlerinizin sulanmasına neden olabilir; ve böylece akan rimeliniz gözlerinize, özellikle de göz altlarına gölgeli görünümler oluşturur. Suya dayanıklı ürünlerin akma riski oldukça az olacaktır.

• Kış makyajında dudak makyajı da ayrı bir yere sahiptir. Çünkü dudaklar çatlar… Ruj, bu çatlak görünümü gidermez. Dudak balmı kullanarak çatlakları doldurup, sonrasında nemlendirici etkisi bulunan ruj kullanarak bu kötü görünümü en aza indirgeyebilirsiniz. Parlatıcı kullanacağınızda ise lipstick kullanımı gerçekleştirmeniz önerilir. Bu sayede hem dudaklarınızı parlak görünüme kavuşturur; hem de nemlendirmiş olursunuz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.