0

Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Kirpik bakımı genellikle, kirpik dökülmesi problemini gidermek ve kirpikleri uzun göstermek için kullanılan kirpil serumu ile yapılmaktadır. Ancak, gerek kirpik serumu fiyatının pahalı olması, gerekse de doğallığından emin olunamaması gibi nedenler dolayısı ile, pek çok kişi, kirpik serumu kullanımından uzak durmaktadır. Yazımız içerisinde sizlere, hem kirpik bakımında dikkat edilmesi gerekenlerden, hem de kirpik serumu nasıl yapılır sorusunun yanıtından söz edeceğiz…Radyo Dinle

Kirpik Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Makyaj temizleme işlemi önemli. Gözeneklerinizin tıkanıp, sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemek için ten, kirpiklerinizin dökülmemesi için de uyumadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin.

■ Herhangi birinin kullandığı makyaj malzemelerini kullanmayın, rimel, göz kalemi ve ruj bu anlamda oldukça önemli. Kuaförde makyaj yaptıracağınız zamanlarda kendi makyaj malzemelerinizi götürün. Aksi halde, sadece kirpik sağlığınız değil, göz sağlığınız da genel sağlığınız da riske girecektir.

Kirpiklerimi Nasıl Uzun Gösterebilirim?

■ Kullanmakta olduğunuz makyaj malzemelerinin, son kullanma tarihlerinden sonra kullanılmamasına dikkat edin. Özellikle göz makyajı malzemelerinin kullanım ömrü, açılmalarının sonrasında en fazla altı aydır.

■ Kirpik kıvırma aletini çok kullanmamaya çalışın. Bu aletin kullanımı, güzel görünüm sebebi olabilir; ancak kirpiklerinize zarar verdiğini unutmayın ve kullanımı olabildiğince aza indirgeyin.

Evde Kaş Kirpik Bakımı

■ Tıpkı saç sağlığında olduğu gibi, kirpik bakımında da beslenme çok önemlidir. Bu nedenle, B vitamini, Demir, Çinko gibi önemli mineraller bakımından zengin beslenmeye özen gösterin.

■ Kirpiklerinizi taramak için kullanacağınız kirpik fırçasının temiz olmasına dikkat edin. Makyaj malzemelerinin kalıntılarının bulunduğu kirpik fırçasının temiz olmadığını unutmayın.

Evde Doğal Kirpik Uzatma Yöntemi

■ Kirpik bakımınızı besleyici yağ kullanarak yapın. Hint yağı, badem yağı… bunun için etkili yağlar arasında yer almakta olup, ulaşılmaları da kolaydır.

Kirpik Serumu İçin Gerekli Malzemeler

*6 damla üzüm çekirdeği yağı
*6 damla Hindistan cevizi yağı
*6 damla argan yağı
*2 kaşık badem yağı
*2 kaşık Hint yağı

Malzemelerin tamamı bitkisel olup, aktarlardan kolaylıkla bulunabilmektedir.

Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

Temiz bir cam küçük şişe içerisine, malzemelerin tamamını, belirtmiş olduğumuz ölçülerde doldurun. Sonrasında şişenin kapağını kapatın ve güzelce çalkalayın. Doğal, ev yapımı kirpik serumunuz hazırlanmış olacaktır.

Kirpik Serumu Nasıl Kullanılır?

Her akşam, yüzünüzü yıkadıktan sonra, yatmadan önce, temiz bir kirpik fırçası ile, hazırlamış olduğunuz kirpik serumunu kirpiklerinize, hatta kaşlarınıza uygulayın. Sonucu iki hafta içerisinde almaya başladığınızı göreceksiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.