1

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

kırmızı ruj nasıl sürülürKırmızı ruj, iddialı, etkileyici, ama bir o kadar da kullanımından korkulan bir kozmetik ürün. Yazımız içerisinde size, kırmızı ruj nasıl kullanılır, ve kırmızı ruj nasıl sürülür sorusunun yanıtlarından söz ederek, kırmızı ruj sürmenin inceliklerini anlatacağız. Siz de kırmızı ruj kullanmaktan çekiniyorsanız, işte size rahat nefes almanız, ve dilediğiniz gibi kırmızı ruj kullanmanız için bilmeniz gerekenler…Radyo Dinle

Kırmızı Ruj Nasıl Kullanılır?
Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı ruj sürmenin incelikleri, her şeyin öncesinde doğru cilt makyajından geçmektedir. Bu nedenle, makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyin, tonikleyip nemlendirin. Ardından, nemlendiricinin kurumasını bekleyin, ve sonrasında fondöteninizi sürün.

Yumuşak uçlu bir allık fırçası kullanarak, pembe allığınızla yanaklarınızı renklendirin. Sonra, elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı kullanarak bu bölgeyi belirginleştirip, strobing makyaj tekniğine uymuş olun.

Sıra kaşlarınıza geldiğinde ise, ilk olarak kaş kalemi kullanmalı, ve kaşlarınızın arasındaki boşlukları doldurmalısınız. Sonra, temiz bir maskara fırçası kullanarak kaşlarınızı yukarı doğru taramalı, böylece, hem kalın, hem de doğal kaş modasına uymalısınız.

Gözlerinize ışıltılı bronz bir far uygulayıp, kirpiklerinize ise iki kat maskara uygulayın. Kırmızı ruj sürmenin incelikleri arasında, dudaklar koyu tonlarda olacağı için, gözlere daha abartısız bir uygulama yapmak yer almaktadır.

Son olarak dudaklarınıza geldiğinizde, ilk olarak bir kırmızı dudak kalemi ile güzel bir çerçeve oluşturun. Sonra da kırmızı rujunuzla bu çerçevenin içerisini doldurun. Ama tüm bunların öncesinde, eğer cildinizi nemlendirirken dudaklarınızı nemlendirmedi iseniz, pürüzsüz görünmeleri adına bir dudak nemlendirici kullanın.

Kırmızı ruj sürmenin inceliklerinden bir diğeri de, rujun ortadan kenarlara doğru uygulanmasının gerekliliğidir. Ardından, kalıcılık; ve matlık elde etmek adına, kırmızı rujun üzerine transparan pudra da uygulayabilir; ve böylece makyajınızı tamamlayabilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.