0

Hangi Yüz Kremini Kullanmalıyım?

hangi-kremi-kullanmaliyimBundan bir kaç sene öncesine kadar BB kremin ne olduğunu bilmezken, sonrasında CC krem ile tanıştık, ve bu krem serisi PP kreme kadar ulaştı… Peki hangi kremi kullanmalıyım demiyor musunuz? Hangi yüz kremini kullanmalıyım? İşte yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtını aktaracağız… Güzelliğiniz için hangi kremi kullanmalısınız; kullanacağınız krem cilt tipinize uygun olacak mı, ne işinize yarayacak? İşte tek tek bu sorulara yanıt olacak nitelikte, kremlerin tanıtımları:Radyo Dinle

Hangi Yüz Kremini Kullanmalıyım?
Hangi Kremi Kullanmalıyım?

BB Krem: Her cilt tipine uygun olan BB krem, iritasyonu yatıştırıp, bunun yanında cildi nemlendiren etkisi ile de bilinmektedir. Güzellik balmı olarak tanımlamak mümkün olup, Beauty Balm kısaltması olarak bilindiğini belirtmek gerekir.

CC Krem: Eğer cilt tipiniz yağlı ise; ya da bazı sorunlarınız varsa, CC kremi kullanabilirsiniz ki CC krem, Color Control, yani renk kontrolü anlamını taşımaktadır. Pürüzsüz; ve taze görünmesini istediğiniz, kızarık, lekeli, ve solgun cildiniz varsa, CC kremi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

DD Krem: Makyajdan çok, güneşten koruyan, günlük bakım yapan krem olarak bilinen DD krem, gözeneklerin tıkanmasına neden olabileceğinden dolayı da çok fazla kullanılmamalıdır.

EE Krem: Cilt tipiniz hassas ise EE krem kullanmamalısınız. Bunun dışında, zaten EE kremi çok sık da kullanmamalısınız. Akneye karşı koruyucu etkili EE kremler de var olmakla birlikte, cildin nemlendirilip, güneşten korunmasını, ölü hücrelerden arındırılarak yenilenmesini sağlayan etki gösterdiğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

PP Krem: Her cilt tipine uygun olan PP kremin, ciltteki boşlukları dolduran, silikon tanecikler içeren bir krem olduğunu belirtmemiz gerekir. Tek başına kullanımı uygun değildir, sonrasında üzerine tonal krem de uygulanmalıdır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.