0

Hangi Fondöteni Kullanmalıyım?

hangi fondöteni kullanmalıyımBu yazımızda, hangi fondöteni önerirsiniz, hangi fondöteni tavsiye edersiniz, hangi fondöteni kullanmalıyım gibi soruları bulunan okurlarımız için fondöten önerilerinde bulunacak, ve alacağınız fondöteni cilt tipine göre seçmenize yardımcı olacağız. Eğer doğru fondöteni kullanırsanız en iyi arkadaşınız, yanlış kullanım halinde ise en yakın düşmanınız olan fondöten seçimi ile ilgili bilgileri yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Hangi Fondöteni Tavsiye Edersiniz?
Hangi Fondöteni Kullanmalıyım?
Hangi Fondöteni Önerirsiniz?

• Cildiniz Sivilceli ise, seçeceğiniz fondötenin rengi mat olmalı, bu şekilde cildinizdeki parlamaları önlemelisiniz. Bunun yanında, içeriğinde az yağ bulunan, olabildiğince kuru ürünleri seçmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Aksi halde fondöten kullanımı sırasında, cildinizde daha çok sivilce oluşmasına neden olabilirsiniz.

• Cildiniz Donuk Ve Mat İse, sizin için doğru fondöten, içeriğinde nemlendirici etkisi de bulunan fondötendir. Cildinizi bu ürünlerle gönlünüze göre renklendirip, canlandırabilirsiniz.

• Cildiniz Kuru İse, içeriğinde bitkisel yağlar, ama özellikle de Hiyalüronik Asit bulunduran fondötenleri tercih etmelisiniz. Bu sayede cildiniz gereksinim duyduğu nemi elde edecek, ve kış aylarının olumsuz etkilerine de, kendisi için seçtiğiniz uygun fondöteni kullandıkça karşı koyacaktır.

• Cildiniz Yağlı İse, Seçeceğiniz fondötenin içeriğinde olabildiğince az yağ bulunmalı, ve rengi de mat olmalı. İçeriğinde olabildiğince fazla pudra bulunduran fondötenler sizin için daha idealdir.

• Cildiniz Hassas İse, İçeriğinde aroma, paraben, ve sentetik yağ bulunmayan ürünleri tercih etmelisiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.