0

Günlük Makyaj Nasıl Olmalı?

Günlük makyaj, her kadının evden çıkmadan önce yapmaya çalıştığı, ama bazen saatler alan bir rutin. Hal böyle olunca bazen sıkılıyor ve hiç bir şey yapmak da istemiyoruz. Ancak aslında günlük makyaj yapımı sandığınız kadar zor değil. Kısa zaman içerisinde çok şık bir makyaj yapabilirsiniz. Nasıl mı? Dikkat etmeniz gereken bir kaç detayı bilmeniz yeterli. İşte o detayları sizlere, günlük makyaj nasıl olmalı sorusunun yanıtları arasında vereceğiz.Radyo Dinle

Günlük Makyaj Nasıl Olmalı?

■ İşe ilk olarak cilt bakımı ile başlamalısınız. Cildiniz ne kadar iyi olursa, günlük makyajınız da o kadar güzel olacaktır. Bu nedenle, her ne kadar zamanınız kısıtlı da olsa cildinizi önce temizleyin, sonrasında tonikleyerek gözeneklerinizi küçültün. Ardından nemlendirin. Kuru bir cilt üzerine yapılan makyajda, malzemeler dağılmayacağı gibi, cildiniz de solgun görünecektir. Bu nedenle, hem günlük makyaj öncesi, hem de temizlemenin sonrasında cilt bakımınızı ihmal etmemelisiniz.

■ Günlük makyajda fondöten gibi ağır bir malzeme kullanmanız önerilmiyor. Bunun yerine BB krem ya da CC krem kullanabilirsiniz. Böylece cildiniz hem pürüzsüz, hem de canlı görünecek; aynı zamanda da hafif olacaktır. Tek dikkat etmeniz gereken, tıpkı cilt bakımında olduğu gibi, BB krem ya da CC kremin de cilt tipinize uygun olması gerektiğidir. Rengi de fondöten gibi, cilt renginize uygun olmalıdır.

■ Tüm makyaj türlerinde olduğu gibi göz makyajı günlük makyajda da önemlidir. İşe ilk olarak göz altı morluklarınızı, cilt renginize uygun bir kapatıcı ile kapatarak başlamalısınız. Böylece kendinize daha güvenir, kendinizi daha iyi hissedersiniz. Sonrasında, pastel; ama mevsime uygun renklerle gözlerinizi renklendirip çekici bir hale getirin. Ardından kalem sürüp, sonrasında da kirpiklerinizi kıvırarak rimelinizi uygulayın. Kaşlarınızı da beyaz bir kalem ile belirginleştirdiğinizde günlük makyaj yapımının göz makyajı kısmı bitmiş olacaktır.

■ Yanaklarınızı bronzlaştırmanıza gerek yok. Bunun yerine allık ve aydınlatıcı ile nemlendirme işlemini uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza ise göz makyajınıza uygun olarak ruj sürmelisiniz. Göz makyajınız belirgin ise mat bir şeftali tonunda ruj size yetecektir. Ancak göz makyajınız açık tonlarda ise koyu bir ruj sürebilirsiniz. Sonrasında zaten işiniz bitmiş olacak ve tüm bunlar sadece 15 dakikanızı alacaktır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.