0

Göz Makyajında Far Bazının Önemi

far bazı ne işe yararMakyaj, oldukça teferruatlı bir konu. Kalıcı olması, ve daha canlı olması için, makyaj öncesinde uygulanması gereken bir dizi makyaj malzemesi bulunduğunu bilmeliyiz. İşte, göz makyajından önce kullanılması gereken bir makyaj malzemesi olan far bazı, bu yazımızda sizlere tanıtmaya çalışacağız. Far bazı nedir, far bazı ne işe yarar, far bazı nasıl sürülür… gibi, göz makyajını daha güzel bir hale getirebilmek için far bazı hakkında öğrenmeniz gereken her şeyi burada bulabileceksiniz…Radyo Dinle

Far Bazı Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere, far bazı, göz makyajında, far kullanımından önce kullanılması gereken makyaj malzemesidir. Göz makyajının daha güzel, farın daha canlı durmasını olanaklı hale getirir, ve bunun yanında, daha kalıcı göz makyajını, gün boyu kullanmayı olanaklı hale getirir.

Far Bazı Ne İşe Yarar?

Far bazının amacı, göz farının gözdeki renginin daha canlı durmasını olanaklı hale getirirken, rengin kendisini daha güzel bir şekilde ortaya çıkartmasını sağlar. Bunun yanında, yapılan göz makyajının daha kalıcı olmasını da olanaklı hale getirir; ve buna bağlı olarak, gün boyu, makyaj tazelemeyi gerektiren bir durumla karşılaşmazsınız.

Far Bazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Far bazı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alan en önemli detay, gözlerinizde alerjik etki yaratmamasıdır. Bunu anlamak için far bazını, çok küçük bir noktaya dokundurmalı, sonrasında bir kaç dakika beklemelisiniz. Eğer herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmazsanız, cildinizde alerjik etki yaratmadığını görebilir, ve bu ürünü satın alabilirsiniz. Renk konusunda ise, şeffaf bir far bazı tercih etmeniz gerektiğini belirtmeliyiz; çünkü far, fondöten gibi tek renk kullanımı zorunlu olmayan bir üründür, ve her renge uyum sağlayabilecek bir far bazının alınması tercih edilmelidir.

Far Bazı Nasıl Sürülür?

Far bazının, ince bir tabaka halinde göz kapağına uygulanması gerekmektedir. Bunu yaparken kaliteli bir fırça kullanmalı, göz kapağının küçük bir bölgesine uyguladığınız far bazını, sonrasında tüm göz kapağına eşit şekilde yaymalısınız. Ardından kısa bir süre bekleyerek, sonrasında da göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz…

Far Bazı Sürmenin Püf Noktaları

Far bazı sürmenin püf noktaları arasında yer alan tek detay, kalın bir tabaka halinde sürülmemesinin gerekliliğidir. Bunun dışında, dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunmamaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.