0

Fondöten Rengi Nasıl Açılır?

Fondöten, makyajımızın bazı gibidir. Bu nedenle olmazsa olmazdır. Ancak, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, almış olduğumuz fondötenin, cilt rengimizle aynı ton olmasıdır. Cilt renginden bir ton açık olan fondöten, yüzümüzü kireç gibi gösterir. Koyu ton ise belki cildimize hafif bir bronzluk katar; ama bu da tercih sebebi değildir. Bu nedenle, cildimizle aynı ton fondöteni almak önemlidir. Ama aldığımız fondöteni her zaman, alırken deneme şansımız olmayabilir. İade imkanı da bulamazsak, fondöten rengi nasıl açılır, ya da fondöten rengini nasıl açabilirim sorusunun yanıtlarını aramaya başlarız. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, fondöten rengini açmak için pratik bir öneride bulunacağız.Radyo Dinle

Fondöten Rengini Nasıl Açabilirim?
Fondöten Rengi Nasıl Açılır?

Sizlere önereceğimiz yöntem ile kullanacağınız, cildinizden koyu tondaki fondöteni, bir ton daha açık bir renk haline getirebilirsiniz. Ve bunun için kullanacağınız malzeme zaten evinizde mevcuttur. Uygulamanın da kolay bir şekilde yapıldığını belirtmeden geçmemeliyiz.

Cilt bakımı için kullandığınız nemlendiriciden bir kaç damla alıp, renk tonu koyu olan fondöteninizin içerisine karıştırın. Sonrasında şişeyi sallayarak, fondöten ile nemlendiricinin birbiri ile iyice karışıp, özdeşleşmesini sağlayın.

Uygulayacağınız işlem bu kadar kolay: Nemlendiricinin etkisi fondöteni seyreltmekten ibarettir. Renginin bir ton açılmasını sağlar.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.