0

Eyeliner Sürmenin Kolay Yolları

Göz makyajı önemlidir, çünkü gözler, yüzü yansıtan en can alıcı noktalar arasında yer almaktadır. Göz makyajının etkileyici olması için ise Eyeliner kullanmayı iyi bilmek gerekir. Yanlış eyeliner uygulamak, hem gözleri şekilsiz, hem de daha küçük gösterebilir. Ancak göz şeklinize göre eyeliner sürmenin püf noktalarını bilirseniz, cazibenizle, karşınızdaki insanları kolayca etkileyebilirsiniz. Peki göz şekline göre, eyeliner sürmenin kolay yolları nelerdir?Radyo Dinle

Eyeliner Sürmenin Kolay Yolları
Eyeliner Sürmenin Püf Noktaları

■ Badem gözlüyseniz, gözlerinizin iç – dış köşelerinin seviyeleri aynıdır. İç köşeler arasında bulunan mesafe ise bir göz uzunluğu kadardır. Badem göz şeklinde eyeliner çekmek için, ilk olarak, gözünüzün iç köşesinden dış köşesine doğru uzun bir çizgi çekin. Sonra, dış köşeye geldiğinizde, buradaki çizgiyi uzatın. Bu yöntemi uyguladığınızda, gözlerinizin hem daha geniş, hem de gösterişli görünmesini sağlamış olacaksınız.

■ Göz kapağınız düşük ise, eyeliner çekmeden önce, kirpiklerinizi ön plana çıkartmanız gerekecektir. Çünkü, eyeliner gözlerinizde çok fazla görünmeyecektir. Kirpiklerinize rimel uygulayıp, istediğiniz kıvamı vermenizin sonrasında, kirpik diplerinize eyeliner uygulaması gerçekleştirin. Bu sayede, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

■ Gözleriniz iri ise hem eyeliner uygulamasını çok kolay gerçekleştirirsiniz, hem de zaten makyaja çok fazla ihtiyacı yoktur gözlerinizin… Dikkat etmeniz gereken tek şey, eyeliner kuyruğunu biraz uzatmaktan ibarettir. Bu sayede, bakışlarınız farklı bir anlam kazanır ve gözlerinizde bir hoş değişiklik söz konusu olur.

Eyeliner Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

■ Eğer gözleriniz çekikse, çok etkileyici bir görünümünüz var demektir. Ancak bu noktada gözlerinizin küçük olduğundan şikayet ediyorsanız, göz kapağınızın içine beyaz göz kalemi uygulamanız gerektiğini belirtmeliyiz. Kirpiklerinizin arkasına beyaz göz kalemini uygulamanızın sonrasında, gözlerinizin daha iri ve parlak görünmesi için, üst göz kapağınızın ortasından dışına doğru, ince bir şerit şeklinde eyeliner çekin ve bu şekilde de bırakın.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.