0

Eyeliner Çeşitleri

eyeliner çeşitleriEyeliner kullanmayı hemen hemen herkes ister. Ama çoğu kişi de, Hangi eyeliner daha kolay sürülür sorusunun yanıtını araştırır; çünkü eyeliner sürmek kimilerine göre başlı başına bir sorun, ve aynı zamanda da sanattır. Bu yazımızda sizlere eyeliner çeşitleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan eyeliner çeşitlerinden söz edeceğiz. Siz sadece likit eyeliner; ya da belki bir de kalem eyelinerin varlığını biliyorsunuz, ama eyeliner çeşitleri bu ikisiyle sınırlı değil… Gelin eyeliner çeşitlerini daha yakından tanıyalım…Radyo Dinle

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

• Likit Eyeliner: Likit eyeliner bir küçük şişe içerisinde size sunulur. İnce uçlu bir fırçası vardır. Yapmanız gereken, kirpik diplerine yakın bir noktaya bir hat şeklinde eyelineri sürmekten ibarettir.

• Kalem Eyeliner: Eğer göz kalemini rahatlıkla kullanıyorsanız, ve aynı zamanda hangi eyeliner daha kolay sürülür diyorsanız, sizin gibi pek çok kişinin, kalem şeklindeki eyelineri tercih ettiğini belirtmemiz gerekmektedir.

• Jel Eyeliner: Likit eyelineri sürmekte zorlanan pek çok kişi arasında yer alıyor, ama buna karşın kalem eyelineri çok sert buluyorsanız, bizim size önerimiz jel eyeliner kullanmanız yönünde olacaktır. Krem şeklindedir. Sürümü bu nedenle, likit eyelinere göre daha kolay olabilmektedir.

• Toz Eyeliner: Sürme gibidir. Likit hale getirilebilmesi adına içerisine badem yağı karıştırılması gerekir. Bu sayede, makyaj sırasında kirpik bakımı da yapmış olursunuz. Toz eyelineri sürmek için bir tahta çubuk ile birlikte size sunulmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.