0

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner çeşitleri nelerdir, sizlere biraz sonra vereceğimiz yanıtların sorusu niteliğinde. Eyeliner denildiğinde hepimizin aklına likit eyeliner geliyor. Oysa ki çok farklı eyeliner çeşitleri bulunuyor ve pek çoğumuz bu eyeliner çeşitlerinin hiç birinden haberdar değiliz. Oysa ki eyeliner çeşitlerinin her birinin farklı özellikleri ve her birine göre de eyeliner kullanmanın püf noktaları var. Şimdi hemen bu bilgilerin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım.Radyo Dinle

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

■ Kalem Eyeliner: Eyeliner çeşitleri arasında yer alan kalem eyeliner aslında göz kalemi olup, bildiğimiz kuru göz kalemi ve jel göz kalemi olarak değişiklik gösterebiliyor. Jel kalem eyeliner, daha kaygan olması ve sıvı gibi durması dolayısı ile daha çok tercih ediliyor. Bununla birlikte, kalem eyeliner seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında, içeriğinde silikon bulundurması yer alıyor. Bu sayede hem daha kolay hareket etmesi dolayısı ile daha kolay uygulanıyor; hem de etrafa bulaşma riski daha az oluyor.

■ Cake Eyeliner: Eyeliner çeşitleri arasında yer alan cake eyeliner, sıkıştırılmış pudra gibi satılmaktadır. Eyeliner kullanmanın püf noktaları arasında cake eyeliner için önemli nokta, hafif nemli bir fırça ile uygulamanızın gerekliliğidir. Fırça ile uygulanıyor olması dolayısı ile cake eyelineri kontrol edebilmek daha kolaydır. Ancak göz kapağınızda katlanma gibi bir problem varsa, eyeliner çeşitleri arasında yer alan cake eyeliner sizin için uygun değildir.

■ Jel Eyeliner: Eyeliner çeşitleri arasında yer alan jel eyeliner ve krem eyeliner, kuru eyeliner fırçası ile uygulanmaktadır. Likit eyelinere benzemekte olup, küçük şişelerin içerisinde satılmaktadır. Kullanımı likit eyelinere göre daha kolay olmasına karşın, kuruma süresinin biraz uzun olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Özellikle smokey eyes olarak bilinen buğulu göz makyajında, jel eyeliner kullanmanın avantajları oldukça fazladır.

■ Likit Eyeliner: Herkesin aklına, eyeliner denildiğinde gelen ilk eyeliner çeşidi likit eyelinerdir. İnce bir fırçası bulunmakta olup, bu fırçanın şişe içerisine batırılıp çıkartılarak göze uygulanması yeterli olmaktadır. Kullanımı en zor olan likit eyeliner kullanmanın püf noktaları arasında, alt göz kapağına kesinlikle uygulamamanın yer aldığını belirtelim. Aksi halde hem doğal olmaz; hem de sert bir ifade alırsınız.

■ Dipliner: Dip lineri genellikle likit liner olarak biliyoruz. Fırçasının daha kısa olması dolayısı ile kullanımı bazı kişilere göre daha kolay olarak tabir edilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.