0

Eyeliner Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

eyeliner alırken nelere dikkat etmeliEyeliner almak istiyorum dediniz… Ama bir kozmetik reyonuna gittiğiniz zaman muhtemelen o reyonun elemanından, hangi eyeliner daha kolay sürülür sorusunun yanıtı olarak, reyonun en pahalı eyelinerini tavsiye alacaksınız, çünkü bu gibi yerlerde kişiler, satışlarının karşılığı prim alırlar. Ya da, en pahalı eyeliner size önerilmese dahi, reyondaki görevli hangi markanın elemanı ise size onu tavsiye edecek… En güzeli sizin, eyeliner alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını bilmeniz… Öyle değil mi? Yazımız içerisinde size bu sorunun yanıtlarını vermeye çalışacağız…Radyo Dinle

Eyeliner Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

• Öncelikli olarak, neye yeteneğiniz olduğunu, elinizin neye alışkın olduğunu düşünün. Hangi eyeliner daha kolay sürülür sorusunun yanıtı sizin için farklı olabilir. Eyelineri sürerken, etrafa dağıtmamalı, bulaştırmamalısınız belki, ama alacağınız eyeliner de sürdüğünüz yerden akmamalı zaten…

• Likit, toz, jel, ya da kalem eyeliner gibi farklı çeşitleri bulunan bu makyaj malzemesinin her çeşidinin görünümü de birbirinden farklıdır. Siz önce, hangi çeşidin görünümünü beğendiğinizi düşünmeli, sonrasında da kararınızı ona göre vermelisiniz. Örneğin pek çok kişi kalem eyelinerin sert görünümünden şikayetçidir.

• Likit; ve krem eyelineri alt kirpiklerinize uyguladığınızda, göz altına akabilme riskleri vardır. Üst kirpiklerinize uyguladığınızda ise mutlaka kurumalarını beklemeli; ve göz makyajına sonrasında kaldığınız yerden devam etmelisiniz. Ama eğer göz altına da uygulama yapmak istiyor, ve kendinizi akma riskine karşı korumak istiyorsanız, bizim size önerimiz kalem eyeliner kullanmanız yönündedir.

• Jel eyeliner alacaksanız eyeliner fırçası da almalısınız. Ayrıca şu detayı da belirtelim: alacağınız jel eyeliner ile birlikte likit eyeliner de alır, ve ikisini birlikte kullanırsanız, daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

• Likit eyeliner daha çok ince çizgiler oluşturmak içindir, çünkü fırçası ince uçludur. Göz altına uygulandığında ise hem yapay bir görünüm verir, hem de akma riski söz konusudur.

• Kullanımı diğerlerine göre daha kolay olan kalem eyeliner ise, daha çok dumanlı göz makyajında kullanılmakta olup, genellikle pek çok kişi tarafından kalem eyeliner tercih edilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.