0

Evde Pudra Nasıl Yapılır?

evde pudra nasıl yapılırBazılarımızın cilt tipi çok hassas. Hal böyle olunca, makyaj malzemelerinde olduğu gibi cilt bakım ürünlerinin dahi cilde alerji yaptığı görülebiliyor. Bu nedenle, ya kullanılacak olan ürünlerin anti-alerjik olanlarına daha fazla para ödeniyor, ya da cilt sağlığı için fedakarlık yapmak sureti ile, alerji yapan ürünler kullanılmıyor. Bu yazımızda sizlere doğal pudranızı evde nasıl yapabileceğinizi anlayacağız. Evde pudra nasıl yapılır diyenler, oldukça kolay olan evde pudra yapımını gerçekleştirdiklerinde, ciltlerindeki kızarıklık, ve egzema… gibi cilt lekelerini gizleyebilecekler. O halde gelin zaman kaybetmeden bilgilerin aktarımını gerçekleştirip, doğal pudra yapmanıza yardımcı olmaya başlayalım…Radyo Dinle

Evde Pudra Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

*Kakao
*Nişasta

Evde Pudra Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtelim: Doğal pudra dayanıklı değildir, ve bu nedenle hemen kullanılması gerekmektedir. Yani hazırlayıp bekletmeyi düşünmemelisiniz. Malzemelerin miktarını da buna göre belirlemelisiniz. Nişastanız bol, kakaonuz ise az olmalı… Nişastayı lekeleri kapatmak için kullanacaksınız, kakao ise cilt tonuna uygun doğal pudra yapmanızı sağlayacak. Bu bilgileri vermemizin sonrasında, evde pudra nasıl yapılır sorusunun yanıtını verelim.

Malzemeleri, belirttiğimiz kriterlere göre bir karıştırma kabının içerisine alın, ve karıştırmaya başlayın. Karıştırma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirin, ve cilt renginizi bulduğunuz anda karıştırmayı bırakıp, hazırlamış olduğunuz pudrayı cildinize uygulayın.

Tamamen doğal olan bu pudrayı kullandığınızda, cildinize hiç bir zarar vermeyeceğinizden emin olabilirsiniz…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.