0

Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

evde fondöten nasıl yapılırHer şeyin doğal olanını tercih ettiğimiz günümüzde, kozmetik ürünlerin içeriğinde ne kadar fazla kimyasal bulundurduğunu hepimiz biliyoruz. Ama şunu bilmiyoruz: Evde fondöten yapmak dahi mümkün… Çünkü evde fondöten yapımı için gerekli olan tüm malzemeler, mutfağınızda kullandığınız şeyler… Peki evde fondöten nasıl yapılır? Hiç zaman kaybetmeden bu sorunun yanıtlarını sizlere aktaralım; ve artık, içeriğinde ne olduğunu bildiğiniz bir fondöten ile, sağlıklı şekilde makyaj yapmanın gönül rahatlığını yaşayabilin…Radyo Dinle

Evde Fondöten Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

*12 damla esansiyel lavanta yağı
*10 damla E vitamini
*2 tatlı kaşığı bentonit kil
*1 tatlı kaşığı tarçın
*1/4 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
*1/4 su bardağı mısır nişastası
*4 tatlı kaşığı kakao tozu

Evde Fondöten Nasıl Yapılır?

Evde fondöten yapımı için cam bir kap kullanmanız gerektiğini; çünkü bentonit kilin metal ile temas etmemesi gerektiğini hatırlatalım. Söz konusu malzemelerden, cildinizin alerjisi olmayanları kullanmanızın öneminin de altını çizelim; ve her bir malzemeyi, belirtilen ölçülerde karıştırmanız gerektiğini aktarıp, bilgilerimizi paylaşmaya devam edelim.

Cam kap içerisine mısır nişastasını ilk önce ekleyin. Sonrasında diğer malzemeleri de ilave edin. Burada, tarçın, ve kakao tozu için belirtilmiş ölçüler bulunsa da şu detayı unutmamalısınız: fondöten kullanımında cilt renginiz çok önemlidir. Bu anlamda, her iki malzeme, fondötenin rengini belirlemede büyük öneme sahip olduğu için, denemeler yaparak bunları karışımın içerisine ekleyin. Eğer rengin koyuluğu fazla oldu ise, mısır nişastasından bir miktar daha karışıma ekleyebilirsiniz.

Malzemeleri karıştırdığınızda tam bir toz kıvamını almış olması gerekmektedir. Kapaklı cam bir kap içerisine alacağınız, hazırlamış olduğunuz fondöteni kullanacağınızda, fırça, ya da süngerden yardım almalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.