0

Evde Dudak Dolgunlaştırma

Hepimiz, cilt bakımına olduğu gibi dudak bakımına da yüklü miktarda para harcıyor, evde dudak dolgunlaştırmayı bilmediğimizden dolayı bu işlemi de rujlar ve parlatıcılarla gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Peki doğal yollarla dudak bakımı yapıp, dudaklarınızı hem dolgunlaştırmak hem de pürüzsüz görünüme sahip olmasını sağlamak istemez misiniz? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, doğal dudak bakımı ile ilgili neler yapabileceğinizden söz etmeye çalışacağız.Radyo Dinle

Doğal Yollarla Dudak Bakımı

■ İlk olarak dudaklarınıza peeling yapıp, ölü derilerinden kurtulmayı sağlamalısınız. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde:
• 1 çay kaşığı vazelin
• 1 yemek kaşığı bal
• 1 yemek kaşığı şeker
• 1 çay kaşığı zeytinyağı
İki tane kase alın ve kaselerden birine vazelin ile balı koyup karıştırın, diğerinde ise zeytinyağını şeker ile karıştırın. Ardından her iki karışımı tek kase içerisinde birbiri ile güzelce karıştırın. Elde edeceğiniz macun kıvamındaki karışımı dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve bu sürenin ortalama üç dakika olmasını bekleyin. Sonra dudaklarınızı yıkayın ve hazırlamış olduğunuz karışımdan kalanı saklayarak, haftada iki sefer bu peelingi uygulamaya gayret edin.

Dudakları Dolgunlaştırmanın Doğal Yolları

■ Doğal dudak bakımında, dudaklarınıza ruj sürmeden önce, yumuşak bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayın. Bu sayede masaj yapmış olduğunuz dudaklarınız pürüzsüz ve yumuşak bir görünüme sahip olacak ve bu sayede, sürmüş olduğunuz rujun muhteşem görünmesini sağlayabileceksiniz.

■ Evde dudak dolgunlaştırma işlemini gerçekleştirmek adına, dudak çizginizi, aydınlatıcı veya kapatıcı ile vurgulayıp, rujunuzu sonrasında sürün.

Makyajla Dudakları Dolgunlaştırmak Mümkün

■ Evde dudak dolgunlaştırmanın bir diğer yolu da, dudaklarınızın köşelerini kalem ile vurgulamaktır. Bir de orta kısımlarına kapatıcı uygularsanız, elde edeceğiniz sonucu beğenirsiniz.

■ Ruju dudaklarınıza eşit miktarda uygulamak için, işe ilk olarak, dudaklarınızın ortasına bir X çizmekle başlayın. Sonrasında köşeleri birleştirmeyi deneyin. Bu sayede elde edeceğiniz ruj görünümü sizi memnun edecektir.

■ Dudaklarınıza ruj sürdüğünüzde, orta kısmın daha belirgin olmasını istiyorsanız, ilk olarak dudaklarınıza kapatıcı uygulayıp, sonrasında koyu renk bir ruj sürün. Bu işlem sonunda dudaklarınızın sadece ortası belirginleşmeyecek, aynı zamanda dudaklarınız daha narin de görünecektir.

Dudak Parlatıcı Nasıl Temizlenir?

■ Dudaklarınızın şeklini belirginleştirmek için, ilk olarak dudak çizginizin üzerine kapatıcı uygulayın. Sonra da bu kısmı kalemle belirginleştirip, ardından rujunuzu sürün.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.