0

Çilleri Gizleyen Makyaj Önerileri

Çiller, onlara sahip olan kadınlar tarafından, mutlaka gizlenmek istenen cilt kusurları olsalar da, dışardan bakan gözlere göre çilli kadınlar, birer doğallık göstergesiler. Peki sizin de çilleriniz var ve onları illa ki gizlemek istiyorsanız, bunu nasıl yapabilirsiniz? Elbette makyaj bunun ön koşulu. Çilleri gizlemek için nasıl makyaj yapılır sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. İşte çilleri gizleyen makyaj önerilerimiz:Radyo Dinle

Çilleri Gizlemek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

■ Her şeyin öncesinde, ağır yapılı fondötenleri cildinize kalın kalın uygulayarak çilleri gizlemek için boş çabalarda bulunma hatasını yapmayın. Hafif yapılı fondötenlerin daha etkili kapatıcılık özelliği sunacağını aklınızdan çıkartmayın.

■ Çilleri gizleyen makyaj önerilerimizin ikincisi ise hafif yapılı fondöteni uygulayıp, cildinizin onu emmesini bir süre bekledikten sonra, likit kapatıcı kullanmanız. Kapatıcıyı elinizle cildinize yedirin. Sonra onun da kurumasını bir müddet bekleyip, pudra kullanarak sabitleyin.

Kirpik Serumu Nasıl Yapılır?

■ Allık ve ruj seçiminde ise renklere mutlaka dikkat etmelisiniz. Örneğin, kullanacağınız allığın tonu çok dikkat çekici olmamalı, yani dikkatleri yanaklar üzerinde toplamamalısınız. Doğal tonlar olan pembe ve şeftali tonları çilleri gizlemek için tercih edilebilir. Aynı durum ruj seçimi için de geçerlidir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.