0

BB Krem Mi Fondöten Mi?

BB krem mi fondöten miBu yazımızda sizlere, BB krem mi fondöten mi sorusunun yanıtlarından söz ederek, BB krem nedir; ve BB krem nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarından bahsetmeye çalışacağız. Eğer siz de bir türlü BB krem mi fondöten mi diye karar veremiyor, BB kremin ne olduğunu, ve nasıl kullanıldığını tam olarak bilmediğinizi düşünüyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

BB Krem Mi Fondöten Mi?

Bu sorunun yanıtı için ilk olarak mevsimin ne olduğuna bakabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pek çoğumuz için makyaj yapmak tam bir işkencedir. Bununla birlikte, güneş koruyucu ürünler, ve nemlendirici kremleri yaz aylarında da kullanmamız gerekir. BB krem, tam bu esnada bizim yardımımıza koşar, hem cildimizi nemlendirir, hem güneşten koruma faktörü içermesi dolayısı ile cildimizi yaz güneşinin zararlı ışınlarına karşı korur.

Bunun yanında, makyajınızı ne için yaptığınızın da önemi var. Gündelik, çarşı – pazar gezmek için yapacağınız makyajda çok da fondöten kullanmak durumunda değilsiniz. Ki zaten son günlerde doğal makyaja oldukça büyük ilgi var, ve bu görevi fondötenlerden çok BB kremler yerine getirebilir. Bunun için mevsimin yaz ya da kış olmasının çok da bir önemi yok.

Bu bilgilerden sonra gelelim özel günlere… Fondötenler işte tam da bu zamanlar için gerekli. Cildinizde kapatılması gereken bir probleminiz varsa, özel bir davete katılmanız gerekiyorsa, gece gideceğiniz bir düğün; ya da eğlence söz konusu ise, fondöten her zaman vazgeçilmezinizdir.

Hatta, BB krem ile fondöteni aynı anda kullanabileceğiniz zamanlar da olabilir. Makyaj bazı olarak fondötenden önce kullanabileceğiniz BB krem ile, makyajınızın kalıcılık süresini de rahatlıkla arttırabilirsiniz.

BB Krem Nedir?

Fondötenden daha hafif yapıda olan BB kremler, cilt kusurlarını kapatabilme özelliklerinin yanında, güneşten korur; ve aynı zamanda da cildi nemlendirici özellik gösterirler. Hafif bir cilt makyaj ürünü şeklinde tanımlanabilmeleri bu nedenle söz konusudur.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

Cildinizin farklı noktalarına az az olmak kaydı ile BB krem uygulayarak, sonrasında bir makyaj süngeri; ya da fırçası ile bu ürünü cildinizde dairesel hareketlerle yayın… Kısacası, fondöteni nasıl uyguluyorsanız, BB kremi de o şekilde uygulayabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.