0

Vajinal Mantar Nasıl Geçer?

vajinal mantar nedenleriPek çok kadının hayatını olumsuz etkileyen vajinal mantar ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Vajinal mantar nedenleri nelerdir; ve vajinal mantar nasıl geçer sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Eğer sizin de vajinal kaşıntınız varsa; ve peynir gibi bir akıntı söz konusu ise, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…Radyo Dinle

Vajinal Mantar Nedenleri Nelerdir?

Öncelikli olarak, her bakterinin zararlı olmadığını, toplum olarak öğrenmemiz gereken bir dönemde yaşıyoruz. Ve sık sık, televizyonlarda, gazete; ve internet ortamında, antibiyotik kullanımının zararlı olduğu belirtiliyor. Bu bilgilerin vajinal mantar ile olan ilgisine gelecek olursak:

Vajinada da bölgeyi özellikle vajinal mantara karşı koruyan yararlı bakteriler bulunmaktadır. Bu yararlı bakteriler, yararlı, ya da zararlı ayrımı gözetmeden tüm bakterileri öldüren antibiyotiklerin bilinçsiz kullanımı dolayısı ile öldürülmektedir. Bunun sonucunda vajina, mantardan korunmayı olanaklı hale getiren yararlı bakterilerin olmaması dolayısı ile, vajinal mantar enfeksiyonuna açık bir hal alır. Bu nedenle, antibiyotik kullanımı, vajinal mantar nedenleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Vajinal mantar nedenlerinden bir diğeri de, bölgenin sıcak; ve nemli bırakılmasıdır. Vajinanın olması gereken pH seviyesi 4.7’nin altındadır. Ancak bu seviye, ortamın sıcak, ve nemli olması dolayısı ile bozulabilir, ve vajinal mantar yine söz konusu olur hale gelir.

Vajinal mantar belirtileri arasında genellikle kaşıntı en bilinenidir. Ancak, akıntının söz konusu olması; ve peynirimsi kıvamda olup, kaşıntıya eşlik etmesi de vajinal mantar belirtileri arasında yer almaktadır.

Vajinal Mantar Nasıl Geçer?

Her şeyden önce, vajinal mantarın, şeker ile yakından ilgisi bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, problem giderilene kadar şekerden, olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir.

Eğer daha önce de vajinal mantar problemi ile karşılaştı iseniz, ve bu sorunun neden kaynaklandığını biliyorsanız, örneğin, antibiyotik kullandığınız her sefer vajinal mantar oluyorsanız, bir eczaneye giderek, anti-fungal içeriği bulunan krem alabilir; ve kullanımını problemli bölgede gerçekleştirebilirsiniz.

Hamile iseniz; ve vajinal mantar probleminden şüpheleniyorsanız, hiç zaman kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız…


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.