0

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

vajina kokusu nasıl giderilirPek çok kadının başının belası haline gelmiş olan vajina kokusu hakkında bilgilerden söz edeceğimiz yazımız içerisinde, vajina kokusu nasıl giderilir, vajina kokusunu gidermek için ne yapılmalı gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Genellikle akıntılardan kaynaklanan vajina kokusu, rahim girişinde bulunan enfeksiyonlardan da kaynaklanabilmekte, ve yaşlı – genç dinlememektedir. Peki vajina kokusu nasıl giderilir?Radyo Dinle

Vajina Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapılmalı?
Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

• Çemen: Vajina kokusunu gidermek için kullanışabilecek olan çemenin, hormon dengesini sağlaması dolayısı ile adet düzeni üzerinde de etkisi bilinmekte, ve dolayısı ile kadın sağlığına olumlu etkileri bulunmaktadır. Peki vajina kokusunu çemen ile gidermek isteyenler bu bitkiden nasıl yararlanmalılar? Hamile olmayanların kullanması önerilen çemen, bir litre suyun içerisine üç tatlı kaşığı ilave edilir; ve orta sıcaklıktaki ateşte ortalama yarım saat kaynatılır. Elde edilen çemen suyunun, günde 3 – 4 sefer, vajinayı yıkamak için kullanılması önerilmektedir.

• Yoğurt: İçeriğinde yararlı bakterilerin bulunması dolayısı ile, vajina kokusunu giderme özelliği vardır. Bu anlamda yoğurdun kullanılışı şu şekildedir: Bir pamuk, yoğurdun içerisine batırılır; sonrasında da hazırlanmış olan yoğurtlu pamuk ile vajinanın silinerek temizlenmesi sağlanır. Ardından ortalama beş dakika beklenir, ve temizlenmiş olan bölge, yoğurttan arındırılmak üzere su ile durulanır. Günde 3 – 4 sefer de yoğurt kullanımı, vajina kokusunu gidermek için gerçekleştirilebilir.

• Karbonat: Karbonatın, vücudun pH dengesini düzenleme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle, gün içerisinde sularınıza az miktar karbonat ekleyerek vücudunuzun pH dengesini düzenleyebilirsiniz. Çünkü vajina kokusu, vücudunun pH dengesi bulunmayan kişilerde de görülmektedir. Ayrıca, küvete dolduracağınız suyun içerisine yarım bardak karbonat ilave edip, bu suyun içerisinde ortalama yarım saat bekleyebilir; böylece mantar enfeksiyonunuz varsa, ondan da kurtulabilirsiniz.

• Çay Ağacı Yağı: Vücuda direk uygulanması tahrişlere neden olabilecek olan çay ağacı yağının antiseptik, yani mikropları öldürücü özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle, çay ağarı yağını yarım bardak suyun içerisine bir kaç damla damlatmalı, ve vajina kokusunu gidermek için bu su ile bölgeyi yıkamalısınız.

• Elma Sirkesi: Mikropları öldürüp mantarları yok eden elma sirkesini vajina kokusunu gidermek için ne yapılmalı diyenler rahatlıkla kullanabilirler. Bu anlamda yapılması gereken, küvetin içerisine suyu doldurup, suyun içerisine de iki bardak elma sirkesi dökmek, sonrasında da bu suda yarım saat kadar kalmaktır. Bu uygulamanın haftada beş gün uygulanması önerilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.