0

Göğüs Kanseri Nasıl Önlenir?

göğüs kanseri nasıl önlenirBu yazımızda sizlere, göğüs kanseri nasıl önlenir, ve göğüs kanserinden korunma yolları nelerdir sorularının yanıtlarını aktaracağız. Dünya üzerinde bulunan her 8 kadından en az 1’inin göğüs kanseri olduğunu düşünecek olursak, pek çoğumuzun da bu problemle baş etmek durumunda kalan bir yakını olduğunu tahmin etmemiz zor olmayacaktır. Bu nedenle kendimiz için bir iyilik yapmalı, ve göğüs kanserinden korunma yollarını bilmeliyiz. İşte o detaylar…Radyo Dinle

Göğüs Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?
Göğüs Kanseri Nasıl Önlenir?

• Göğüs kanserinden korunma yolları arasında yer alan ilk detay, pek çoğunun içeriğinde Alüminyumun bulunduğu deodorantları kullanmamaktır. Terlemek istemeseniz de, bu durum sizin vücudunuzun doğal işleyişinde yer almaktadır. Alüminyum, göğüste birikir; ve göğüs kanseri kitleleri de en çok bu birikimin gerçekleştiği yerlerde gözlemlenmektedir. Bunun yanında, DNA yapısına zarar veren Alüminyum, vücutta Östrojen hormonunu taklit etme zararı ile bilinmektedir. Tüm bu unsurları göz önüne aldığımızda, deodorant kullanımı gerçekleştireceksek, bunun mutlaka içeriğinde Alüminyum olmayan; hatta ev yapımı deodorant olmasını tercih etmeliyiz.

• Göğüs kanserinden korunmak için dikkat edilmesi gereken bir diğer yöntem de, kullanılan cilt bakımı, ve kozmetik ürünlerinin özenle seçilmesinin gerekliliğidir. Çünkü bu ürünlerin de içeriğinde yer alan kimyasallar hormon yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Bozulan hormonlar, göğüsteki kitlelerin düzensiz büyümesine; ve dolayısı ile de göğüs kanserine neden olur. Bu nedenle, her alacağınız kozmetik, ve cilt bakımı ürününü detaylı şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Göğüs Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir? Göğüs Kanseri Nasıl Önlenir? —>


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.