1

Adet Sancısı Evde Nasıl Geçer?

adet sancısı evde nasıl geçerKimi kadınlar hiç adet sancısı hissetmez; hal böyle olunca adetlerinin başladığının farkına bile, görmeden varamazlar. Ama kimi kadınlar her ay öyle şiddetli adet sancısı çekerler ki, günlük yaşantılarının büyük kısmını, bu dönemlerde evde geçirmek durumunda kalırlar… Peki adet sancısına evde ne yapılır? Adet sancısı evde nasıl geçer sorusunun kolay bir kaç yanıtı bulunuyor. Ancak tüm bu uygulamalara karşın geçmeyen adet sancısı sorunu yaşıyorsanız da, problemin çözümünü mutlaka bir Jinekologla aramanız gerekmektedir. O halde, adet sancısı için yapılabileceklere birlikte göz atalım…



Radyo Dinle

Adet Sancısına Evde Ne Yapılır?
Adet Sancısı Evde Nasıl Geçer?

• Adet sancısı sorunu ile karşılaştığınızda, bel; ve kasıklarınıza sıcak havlu; ya da sıcak su torbası koyabilirsiniz.
• Uygulanabilecek bir diğer şey de sıcak banyodur. Damarların açılmasını sağlayabileceği için kanamayı söker; ve sökmeyen adet kanaması dolayısı ile ortaya çıkan adet sancısı bu sayede geçer.
• Adet sancısının geçebilmesi için evde yapılabilecek uygulamalardan bir diğeri de, bel, ve kasık bölgesine masaj uygulamaktır.
• Adet dönemi sancılı geçen kadınların, bu durumu önceden önleyebilmek adına düzenli uyku uyumaları önerilebilir.
• Kahve içeriğinde bulunan kafein dolayısı ile, yağlı yiyecekler; ve sigara da adet sancısını tetikleyebilir. Bu nedenle bu üçlüden uzak durmak adet sancısı çeken kadınlar için etkili bir diğer öneridir.
• Düzenli egzersiz yapmak da ağrıların giderilmesinde etkili olabilmektedir.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.