0

Vintage Giyim Tarzı Nedir?

vimtage giyim tarzı nedirSizlere bu yazımızda Vintage giyim tarzından kısaca söz etmeye çalışacağız. Vintage giyim tarzı nedir, Vintage giyim tarzı kıyafet alırken nelere dikkat edilir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Dekorasyonda da Vintage rüzgarlarının estiği bugünlerde, Vintage giyim tarzı örneklerine en çok stil yarışmalarında rastladık… Peki Vintage giyim tarzı kıyafet nedir?Radyo Dinle

Vintage Giyim Tarzı Nedir?

Üzerinize giydiğinizde, günümüzden en az 20 yıl öncesini yansıtan bir döneme ait olduğu belli olan parçalara Vintage giyim tarzı kıyafet adı verilmektedir. Dolabınızda 25 sene önceki bir kot pantolonunuz hala duruyorsa, bu sizin için bir Vintage giyim tarzı kıyafet değildir; bu kıyafetleri üzerinize giydiğinizde, mutlaka o döneme ait olduğunun belli olması gerekmektedir. İnsanların bu giyim tarzını geçmelerindeki en önemli neden, geçmişe yönelik izler taşımak istemelerinin yanında, herkesten farklı olma hedefleridir.

Vintage giyim tarzına uygun kıyafetler satan butikler, bulunduğunuz şehirlerde yer alıyor olabilir; ama şunu da unutmamalısınız ki bu kıyafetleri internet üzerinden satan sanal mağazalar da vardır.

Nostaljik düğünler yapmak isteyen gelinler, buna yönelik olarak, Vintage giyim tarzına uygun gelinlik de alır; ve geçmişten günümüze bir rüzgar estirmeyi hedefleyebilirler. Bu durumla günümüzde sık karşılaşılmaktadır. Peki Vintage giyim tarzı kıyafet alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Vintage Giyim Tarzı Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vintage kıyafetler geçmiş dönemlere aittirler. Günümüz kıyafetlerini çamaşır makinesine atıp yıkayabilirsiniz belki; ancak geçmiş dönemlerde çamaşır makinesi yoktu, hatta kıyafetler kül ile temizleniyordu… Vintage kıyafet alacağınızda, kullanım talimatlarını mutlaka önceden okumalısınız. Ve, talimatları yerine getirip getiremeyeceğinizi düşünüp, kıyafetlerinizi buna uygun olarak seçmelisiniz. Aksi halde, büyük paralar verip alacağınız vintage kıyafetleri kullanamayabilir; ya da onlara zarar verebilirsiniz.

Vintage kıyafet satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, size gerçekten Vintage kıyafet veriiip verilmediğini anlamanızın gerekliliğidir. Çünkü, ikinci el bazı giysilerin de Vintage kıyafet olarak satılması durumu söz konusu olabilir. Bu yanılgıya düşmek istemiyorsanız, alışverişlerinizi emin olduğunuz kişilerden, ve mağazalardan yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.