0

Ucuz Ve Güzel Giyinmek

eski kıyafetleri değerlendirme fikirleriKim istemez ki ucuz ve güzel giyinmek? Aslında eski kıyafetleri değerlendirme fikirlerine hepimizin ihtiyacı var. Çünkü, özellikle biz kadınlar, beğendiğimiz her şeyi alıp, en azından bir sefer giymek istiyoruz; ve sonrasında dolabımızda yer kaplayan bu kıyafetleri atmaya da kıyamıyor, kimseye de veremiyoruz; çünkü yeniler… Ama bu yazımızda sizlere, ucuz ve güzel giyinmenin yollarından söz edeceğiz. Bu bilgilere hepimizin ihtiyacı var, öyle değil mi?Radyo Dinle

Eski Kıyafetleri Değerlendirme Fikirleri
Ucuz Ve Güzel Giyinmenin Yolları

• Her şeyin öncesinde, ucuz ve güzel giyinmek için, dolabınızda mutlaka kurtarıcı şeylere yer vermelisiniz. Her zaman, pek çok yerde giyebileceğiniz bu giysiler arasında, kalem etek, siyah elbise, siyah pantolon, kalem etek, beyaz şifon gömlek; bir de siyah stiletto yer almakta. Özellikle çalışıyorsanız, tüm bunları tek kalemde bile temin edebilirsiniz. Bir de, bahar aylarında giymek için bir hırkaya ihtiyacınız olacak… Neden siyah derseniz, hem her ortamda giyilir; hem de her renkle uyumludur.

• Alışveriş yapmak için indirimleri takip edin. Unutmayın, moda geçicidir. Asıl moda, sizin kendinize yakıştırdığınızdır. Bu nedenle çok zorda kalmadığınız sürece, indirimlerde alışveriş yapın.

• Alışveriş yapmak için mağazaların outlet kısımlarını takip edin. Outlet belki küçük defolar demektir; ama unutmayın ki siz bu küçük defoları, taş, boncuk, ya da dantelle kapattığınızda, kıyafetinizin sizin için özgün olması söz konusu olacak; yani aynı kıyafet, sizden başka kimsede olmayacak…

• Yırtılan etekleriniz, ya da bluzlarınızı atmak yerine, onları, istediğiniz renk kumaşlarla yamayın. Unutmayın ki günümüzde insanlar yırtık pantolon giyiyor. Yani, her ne denerseniz deneyin moda olabileceği bir dönemdesiniz. Bu nedenle, dolaplarınızın kenarında köşesinde ne varsa çıkartıp değerlendirin.

• Kullanmaktan sıkıldığınız bir kot gömleğiniz mi var? Artık ona yeni bir görünüm verebilirsiniz. Bir tuhafiyeden, uygun fiyatlı dantel parçalar alın. Hem kot gömleğin yakasına; hem kol; hem de ceplerine dikin. Bu sayede yeni bir kot gömleğiniz olacak; siz de onu sıkılmadan, bir süre daha giyebileceksiniz.

• Dar bir bluzun omuzlarına zımbalarla dairesel şekiller oluşturun. Bu sayede, bluzunuzun apoletleri olduğu izlenimini yaratır; hem de şık bir görüntü elde edersiniz. Tabi böylece bluz yine yenilenmiş olacaktır.

• Sevdiğiniz bir etek, ve bluzu birbirine dikin, ve kendinize yeni bir elbise hazırlamış olun. Altlı üstlü giymekle, elbise giymek arasında fark olduğunu da unutmayın. Mutlaka dikin…

• Sevdiğiniz bir kazağın yakasına; ve kol uçlarına taşlar dikerek, kazağınızı da yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.