0

Tarz Olmak İçin Ne Yapmalı?

Biz kadınlar genellikle, tarz olmak için süper modelleri takip ediyor, sanatçıların neler giyindiklerini gözlemliyoruz. Peki onların giydikleri şeyleri her giydiğimizde biz de mi tarz oluyoruz? Onların kullanmakta oldukları markalar mı bizi tarz sahibi yapıyor; yoksa onların fizikleri mi? Neden onlara çok yakışan kıyafetler, bizlere onlara yakıştığı kadar yakışmıyor? Peki tarz olmak için ne yapmalı? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere tarz olmanın yollarından söz edeceğiz.Radyo Dinle

Tarz Olmak İçin Ne Yapmalı?

■ Tarz sahibi olduğunu düşündüğümüz pek çok süper model, ekran karşısında olmadığı zamanlarda sokak stilini kullanıyor. Ne yapıyorlar derseniz, açık renk kot pantolonlar ve beyaz t-shirtler ile sadelikten yana oluyorlar.

■ Tarz olmanın yollarından bir diğeri de siyah giyinmek. Genellikle ne giyeceğimizi şaşırırız. İşte tam bu noktada, her şeyi siyah renkte tercih edin. Kullanacağınız siyah her şey sizin tarz sahibi olmanızı olanaklı hale getirecektir.

■ Aslında modellerden hiç biri, defileler ya da kırmızı halılarda yürümek zorunda kaldıkları zamanlar haricinde, yüksek topuklu ayakkabıları ile dolaşmıyorlar. Onların en yakın arkadaşları ise spor ayakkabılar. Bu nedenle siz de, tarz olmak için kendinizi spor ayakkabı giymek zorunda hissetmeyin.

■ Kış geldiğinde, dolabınızda mutlaka deri cekete yer vermelisiniz. Modellerin dahi dolaplarında deri ceketler bulunmaktadır. Ve bir deri ceket, her şeyle iyi gidebilmektedir. Klasik elbiseler de, sokak stiline hitap eden giysiler de deri ceket ile rahatlıkla kullanılabilmektedir.

■ Tarz olmanın yollarından bir diğeri de, üzerinize büyük gelen, salaş kıyafetler kullanmak. Örneğin, yine kış aylarında, kot pantolon üzerine, bedeninizden iki beden daha büyük t-shirtler giymeyi tercih edebilirsiniz. Altına bir de bot giyerseniz tamamdır.

■ Kot pantolon her zaman kurtarıcıdır. Fiziğinize uygun bir kot pantolon ile kendinizi çok rahat hissedebilir; hem de tarz sahibi olabilirsiniz. Örneğin zayıfsanız, yüksek bel, açık renk bir yırtık kot, hem belinizi ince gösterip basenlerinizi vurgulayacak; hem de sizi tarz sahibi yapacaktır.

■ Kadın olarak, erkek stilini tercih edebilir, cazibenize karakter ve denge katabilirsiniz. Erkek gömlekleri ya da büyük görünümlü; hatta tabiri caizse kaba ayakkabılar, sizin, kendinize olan güveninizi de arttıracaktır.

■ Sıra makyaja geldiğinde, süper modeller her zaman hafif makyajı tercih ederler. Artık podyumlarda dahi fark edilmeyen makyaj uygulanmaktadır. Bu nedenle ağır makyajlardan kaçınmanız gerektiğini unutmayın.

■ Güneş gözlüğü, tarz olmak konusundaki son adımlar arasında yer almakta. Yüz şeklinize ve kıyafetinize uygun bir güneş gözlüğü ile sokağa rahatlıkla çıkabilirsiniz.

■ Tarz olmanın yollarından bir diğeri de vücudunuzun en iyi yerini vurgulamaktır: Gözleriniz, dudaklarınız, bacaklarınız, saçlarınız… Süper Modeller dahi bunu yapıyor. Siz neden yapmayasınız?


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.